Türkiye'nin İlk Astronotu Gezeravcı, Uzay İstasyonu Misyonunu Tamamladı Türkiye'nin İlk Astronotu Gezeravcı, Uzay İstasyonu Misyonunu Tamamladı

Niğde'de alkollü satış yapan iş yerleri denetlendi

Niğde'de, İl Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını koruma ve piyasa güvenliğini sağlama amacıyla alkollü içki satış noktalarını denetliyor. Müdürlükten yapılan açıklamada, tüketici güvenliği ve haksız rekabetin önlenmesi için gıda iş yerleri ve içki satış noktalarında denetimlerin artırıldığı belirtildi. Açıklamada, özellikle yılbaşı kutlamaları nedeniyle alkollü içki satışında artış yaşandığı, bu durumun kaçak içki satışı ve ölüm vakalarına yol açabileceği vurgulandı. Bu kapsamda, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kontrol ekipleri, 31 Aralık tarihine kadar alkollü içki satış noktalarında sıkı denetimler gerçekleştirecek. Ayrıca, denetimlerin, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu, Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasını Düzenleme Daire Kanunu ve Veteriner Hizmetleri ve Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu çerçevesinde yapılacağı ifade edildi. Bu adımın, halk sağlığını koruma ve piyasa güvenliğini sağlama amacı taşıdığı belirtildi.

İl Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Niğde'deki alkollü içki satış noktalarında sıkı denetimlere başladı. Yapılan açıklamada, özellikle yılbaşı kutlamaları nedeniyle alkollü içki satışında artış yaşandığı ve bu durumun kaçak içki satışı ve ölüm vakalarına neden olabileceği vurgulandı. Denetimler, 31 Aralık tarihine kadar devam edecek ve ilgili kanunlar çerçevesinde gerçekleştirilecek.

AW109836_02