Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ın, davalı olduğu sosyal medya şirketi sosyal medya Twitter için tekrardan teklif verdi.

Elon Musk'ın, söz konusu teklifi sosyal medya Twitter'a mektupla yaptığı belirtildi.

Twitter'dan yeni karar: Mavi tik uygulaması ertelendi Twitter'dan yeni karar: Mavi tik uygulaması ertelendi

elon-7

Elon Musk'ın, sosyal medya Twitter için tekrardan hisse başına 54,2 dolar fiyat verdiği aktarıldı.

Söz konusu haberle sosyal medya Twitter'ın hisseleri, kısa süreli olarak işleme durdurulmasından sonra yüzde 18'e kadar değer kazandı.

Sosyal medya Twitter'da yüzde 9,2'lik hisse satın alan Elon Musk, 14 Nisan'da Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na SEC yaptığı bildirimde, Twitter'ın tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

Sosyal medya Twitter'dan 25 Nisan tarihinde yapılan açıklamada, şirketin Elon Musk'a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı bildirilmişti.

Elon Musk, 13 Mayıs tarihinde sosyal medya şirketi Twitter'ı 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu.

Elon Musk, anlaşmanın askıya alınma nedenine dair Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "spam ve sahte hesapların, toplam kullanıcıların yüzde 5'inden azını oluşturmasına yönelik hesaplamaların detaylarının beklendiğini" duyurmuştu.

Elon Musk, 8 Temmuz tarihinde birden çok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek sosyal medya Twitter'ı satın alma anlaşmasını feshettiğini bildirmişti.

Elon Musk'ın avukatları, Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan bildirimde, sosyal medya Twitter'ın, şirketin iş performansı için önemli olan platformdaki sahte ya da spam hesaplarla ilgili birden çok bilgi talebine yanıt vermediğini ya da yanıtlamayı reddettiğini belirtmişlerdi.

Sosyal medya Twitter ise anlaşmayı feshettiği için Elon Musk'a dava açmıştı. Sosyal medya Twitter Elon Musk aleyhine açtığı dava, 17 Ekim tarihinde görülmeye başlanacaktı.