MAZLUMDER bugün bir açıklama yaparak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, İsrail'e karşı diplomatik ve ekonomik yaptırım uygulamaya çağırdı. İsrail'in Gazze'ye yönelik bombardımanları sonucunda büyük yıkım yaşandığını ve binlerce insanın öldüğünü, yaralandığını ve evsiz kaldığını belirtti.

Açıklamada, İsrail'in Filistin'i işgal etme, doğal kaynaklarını gasp etme ve Filistinlileri sürme amacı güttüğü vurgulandı. Ayrıca, İsrail yetkililerinin Filistinlileri insan olarak görmediklerini ve herkesi öldüreceklerini söylediği dini metinlere dayandıkları ifade edildi.

İsrail'in okul, cami, kilise, ve hastane gibi korunması gereken yerlere saldırarak binlerce insanın ölümüne neden olduğu, insani yardımların engellendiği ve halkın açlık ve sefalete mahkum edildiği belirtildi.

Antalya'da Motosiklet Kazası: 1 Ölü, 1 Ağır Yaralı Antalya'da Motosiklet Kazası: 1 Ölü, 1 Ağır Yaralı

Mazlumder, Batılı ülkelerin İsrail'e destek vermesinin cezasızlık ortamı yarattığına dikkat çekti. Türkiye'nin ise şu ana kadar sadece kınamakla yetindiği ve caydırıcı yaptırımlar uygulamadığı belirtildi. Özellikle enerji sevkiyatının durdurulması ve diplomatik yaptırımların başlatılması talep edildi.

Ayrıca, Mazlumder, Türkiye'yi İsrail'e akaryakıt gönderilmesine son verip, Filistin halkının yanında durmaya ve İsrail'e karşı adımlar atmaya çağırdı. Bunun sembolik bir eylem olarak, BOTAŞ liman işletmelerinde bir eylem gerçekleştirildiği belirtildi.

654f681038642