Deniz, spor ve tarımsal turizmin bir arada olduğu "Mavi gözlü şehir" olarak tabir edilen Tekirdağ, bayram tatili boyunca çok sayıda misafir ağırladı.

Plajlar bayram tatilinde sezonun en yoğun günlerini yaşarken, lavanta ve ayçiçeği tarlaları da fotoğraf tutkunu çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı.

05_2022_14_Temmuz_19_AA-28442206

Özellikle İstanbul ve yakın kentlerden gelen ekstrem spor severler de Uçmakdere'de mavi ile yeşilin buluştuğu güzellikleri gökyüzünden izleme fırsatı buldu.

05_2022_14_Temmuz_19_AA-28442204

Turizm ögesiyle öne çıkan kente ilgi, turizmcileri ve esnafı memnun etti.

İlimiz turizm açısından çok avantajlı

Trakya Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Orhan Çebi, bayram tatilindeki yoğunluğun esnafın yüzünü güldürdüğünü söyledi.

İngiliz Piyanistler muhteşem Konser verdi İngiliz Piyanistler muhteşem Konser verdi

Orhan Çebi, bayram tatilinde yerli ve yabancı çok sayıda turistin Tekirdağ'ı tercih ettiğini belirterek "Tatilde çok sayıda ziyaretçi kentte plajlarda, doğa ile iç içe olan kamp alanlarında vakit geçirdi. Uçmakdere'de çok sayıda kişi yamaç paraşütü yaparak gökyüzüyle buluştu."

Bayram tatiliyle kentte yaşanan hareketliliğin esnafı ve turizmcileri mutlu ettiğini söyledi.

Yakın illerin yanı sıra yakın ülkelerden ziyaretçilerin Tekirdağ'ın tercih ettiğini dile getiren Orhan Çebi, şöyle konuştu:

"İstanbul'dan çok sayıda tatilci vardı. Yakın olması sebebiyle ilimizi tercih etti insanlar. Onların yanı sıra Bulgaristan'dan turistler vardı.

Düzenlenen turlarla ziyaretçiler denizin yanı sıra tarihi mekanlar, lavanta tarlaları, bağ rotalarında güzel vakit geçirdi. İlimiz turizm açısından çok avantajlı.

Ziyaretçiler deniz, doğa, tarih turizminin hepsinin kentte bulabiliyor. Eylül ayı sonuna kadar tatil sezonu devam edecek. İstanbul'a yakın olmamız nedeniyle bölgemize her zaman talep var. İnsanlar buradan ne kadar güzel hizmet alırsa buradan o kadar mutlu ayrılıyor. Tekirdağ'a ilgi her geçen gün giderek artıyor."