Milli İrade Platformunca düzenlenen ve Çarşı Meydanı'nda başlayan yürüyüşe, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Engin, İl Genel Meclis üyesi Halil Özer, İlçe müftüsü Rahmi Temiz, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Ensar Vakfı Lapseki Şube Başkanı İsmail Deveci, Şehitler Camii önünde sona eren yürüyüşün ardından grup adına yaptığı açıklamada, Filistinlilerin maruz kaldığı insanlık dışı dramın tarihte örneğinin olmadığını söyledi.

Filistin halkının, her türlü haklarının ellerinden alındığını, açlığa, susuzluğa, yokluğa terkedildiğini, bizzat kardeşleri tarafından yalnız bırakıldıklarını, uluslar arası hukuktan mahrum şekilde hayatta kalma mücadelesi verdiklerini ifade eden Deveci, şunları kaydetti:

"Filistin halkının sessizce ölmek yada savaşarak ölmek dışında hiçbir seçeneği bulunmamaktadır. Başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurulmalıdır. Filistin yalnız değildir. Özellikle Türkiye her zaman tüm imkanlarıyla Filistin'in yanında olmuştur ve olmaya devam edecektir. Milli irade Platformu olarak Filistin davasını sarsılmaz şekilde savunmayı sürdüreceğiz. Yaşanan katliam ve soykırıma sessiz kalamayacağız."

Antalya'da Fırtına ve Dev Dalgalar: Bir Tekne Batırıldı, Ulaşımda Aksamalar Antalya'da Fırtına ve Dev Dalgalar: Bir Tekne Batırıldı, Ulaşımda Aksamalar

Basın açıklamasının ardından Filistin'de hayatını kaybedenler için dua edildi.