Sağlık Bakanlığı Kovid-19'a karşı yeni hatırlatma dozu randevularının tanımlanmasından sonra Ankara Şehir Hastanesine aşılarını olmak için gelen vatandaşlar.

Bakanlık, Kovid-19'la mücadele kapsamında, son yaptırdığı aşının üzerinden 6 ay geçen kişilere yeni hatırlatma dozu randevularını dün itibarıyla e-Nabız sistemine tanımladı.

koronavirüs-14

Bu kapsamdaki kişiler, Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden randevularını alarak hatırlatma dozlarını yaptırabiliyor. Hatırlatma dozu için TURKOVAC, Sinovac ve BioNTech aşılarından biri tercih edilebiliyor.

Çocuk Psikolojisinin Gelişim Evreleri Çocuk Psikolojisinin Gelişim Evreleri

kovid-3

Uygulamanın başladığı ilk gün randevularını alarak Ankara Şehir Hastanesine gelenler de aşı polikliniğinde uzun kuyruk oluşturdu.

kovid-19 salgını-10

Hatırlatma dozunu toplumsal bir sorumluluk olarak görüyorum

kovid-19-24

Hatırlatma dozunu yaptıran 61 yaşındaki Yaşar Sezgin, "Bu benim 4. doz aşım. Koruyucu ve önleyici bir tedbir olarak bu aşıyı yaptırıyorum. Bunu aynı zamanda toplumsal bir sorumluluk olarak da görüyorum. Buradaki yoğun ilgiden anladığım kadarıyla birçok kişi de böyle düşünüyor. Tüm vatandaşlarımızı bu duyarlılığı göstermeye davet ediyorum."

e-Nabız'da görür görmez randevumu aldım

Sağlık çalışanı 24 yaşındaki Kübra Demir de randevu alarak hatırlatma dozunu olmaya geldiğini söyledi. Sağlık çalışanı olması nedeniyle hemen aşısını olmak istediğini, Kovid-19'un hafif geçirilebilmesi, toplumda yayılımının engellenmesi açısından hatırlatma dozunun önem taşıdığını söyledi.

28 yaşındaki Abdülhamit Demir, "e-Nabız'da görür görmez hemen randevumu aldım. 4. dozumu oldum şu an. Tüm insanlara tavsiye ediyorum. Her gün bir sürü insan bu hastalık yüzünden sevdiklerini kaybediyor. Hastalığın daha rahat atlatılabilmesi, hastalığın yayılımının engellenmesi için hatırlatma dozu muhakkak olunmalı."