Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Kovid-19'un yeni bir varyantı ortaya çıkmazsa salgının yakında bitebileceğini duyurdu.

İzlanda'da yayın yapan RUV Televizyonuna konuşan Dr. Hans Kluge, Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus'un "Kovid-19 salgınında bitiş çizgisinin görüldüğüne" dair açıklamalarını değerlendirdi.

sars

1 milyondan fazla aracı geri çağıracak 1 milyondan fazla aracı geri çağıracak

Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus'un açıklamalarına katıldığını belirten Dr. Hans Kluge, "Yeni bir varyant görülmezse salgın yakın zamanda bitebilir. Bu konuda umutlu olmalıyız."

Dr. Hans Kluge, yaklaşan kış öncesi herkese yeni bir güçlendirici doz Kovid-19 aşısı yapması tavsiyesinde bulunarak, "Yeni varyantları çabucak tanımlayabilmek için güçlü bir takip de önemli."

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, 14 Eylül tarihindeki açıklamasında, "Salgını bitirmek için hiç bu kadar iyi bir durumda olmamıştık. Sonu görüyoruz fakat orada değiliz."

Kovid-19 ile mücadelede bitiş çizgisine gelindiği görüşünü savunan Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, "Bu durumda yapacağımız en kötü şey durmaktır.

Daha hızlı koşmalı ve bitiş çizgisini geçmeliyiz. Bu fırsatı şimdi değerlendirmezsek daha çok varyant, ölüm ve belirsizlik risklerine yol açarız."