Kar yağışı nedeniyle Konya-Antalya kara yolunun Seydişehir-Antalya kesimi çekici türü araçlara kapatıldı.

2022_01_kara-2-

Kar kalınlığı ilçe merkezinde 30, kırsal mahallelerde 60 santimetreye ulaştı.

2022_01_kara-1-

Konya'yı Antalya'ya bağlayan Seydişehir-Antalya kara yolunun 1825 rakımlı Alacabel mevkisinde kar yağışı etkisini arttırdı.

Kar kalınlığı 50 santimetreyi geçtiği Alacabel'de ulaşım güçlükle sağlanırken, Seydişehir'den Antalya yönüne gidecek çekici türü araçların geçişine izin verilmiyor.

Karayolları ekipleri karla kapanan yolların açılması için çalışmalarını sürdürürken, yolda kalan araçların kurtarılmasına yardımcı oluyor.

Trafik ekipleri, yolu kullanacak sürücüleri araçlarında zincir bulundurmaları konusunda uyarıyor.

Yolda kalanlara jandarma yardım etti

Bölgede yolda kalan vatandaşlara Akseki İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yardım edildi.

Kar küreme ve tuzlama çalışması yapılan bölgede, arazi tipi araçlarla devriye gezen jandarma ekipleri, yolda kalan otomobillerin lastiklerine zincir taktı, kara saplanan araçları kurtardı.

Yayla yollarındaki karlar temizlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Akseki ilçesi Karakışla, Ceceler, Cevizli, Susuzşahap, Değirmenlik, Süleymaniye, Bademli, Salihler, Günyaka, Çınardibi, Gümüşdamla ile Kuyucak mahalleleri yollarında temizlik ve yol açma çalışması başlattı.

Ekipler, Alanya ilçesinin yüksek kesimlerinde etkili olan yoğun kar nedeniyle sorun yaşanabilecek bölgelerde önlem aldı.

Ekipler, kapanan Taşatan ve Başyayla yollarını açtı, mahsur kalan vatandaşlar araçlarıyla bölgeden ayrıldı.

Gündoğmuş ilçesi Yeniköy, Çamlıalan, Karaköy, Bedan mahalleleri ile Pınarbaşı ve Gelesandra yayla yolları da güvenli ulaşım için temizlendi.