Türkiye'nin İlk Astronotu Gezeravcı, Uzay İstasyonu Misyonunu Tamamladı Türkiye'nin İlk Astronotu Gezeravcı, Uzay İstasyonu Misyonunu Tamamladı

Ayvalı Mahallesi'ndeki bir inşaatın 30. katında çalışan H.İ. ile İ.Ö., henüz belirlenemeyen bir sebeple yere düştü. Olay, diğer işçilerin ihbarı üzerine, olay yerine çok sayıda 112 Acil Servis, itfaiye ve polis ekibi sevk edilerek acil müdahale sağlandı.

Sağlık ekipleri, maalesef işçilerin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Ankara'da gerçekleşen bu acı olayın ardından polis ekipleri, olayla ilgili detaylı bir inceleme başlattı.

Görgü tanığı Yaşar Yiğit, olayın nasıl geliştiğine dair şu ifadeleri paylaştı: "Büyük bir ses duyunca yukarıya baktım. 2 işçinin hızlı bir şekilde yere doğru düştüğünü gördüm. Benim gördüğüm 3 kişiydi ama 2 kişi diyorlar. İkisi de yıldırım hızıyla aşağı düştü. Çok büyük bir gürültü oldu. Yere baktığımda işçilerin yüzüstü yerde yattığını gördüm."

Olayın detayları ve nedenleri polis incelemesi sonucunda netlik kazanacak. Ancak bu üzücü olay, inşaat sektöründeki güvenlik önlemlerinin önemini bir kez daha vurguluyor.