Vakıftan yapılan açıklamaya göre, Kadın Hakları, Liderlik ve Gelişim Ağı (Women Rights, Leadership and Development-WORLD Network) eğitim programı KADEM'in ev sahipliğinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle 8-15 Ekim tarihlerinde ilk kez gerçekleştirildi.

Kadın hakları konusunda faaliyet gösteren uluslararası STK'lerin kapasitelerinin artırılmasının amaçlandığı İstanbul'daki 7 günlük eğitime, 5 ülkeden katılım sağlandı.

Programda, Bosna Hersek'ten Medica Zenica, Filistin'den Tamkeen ve Jerusalem Center for Women, Malezya'dan Purple Lilly, Gana'dan Gana Müslüman Kadın Dernekleri Federasyonu temsilcileri yer aldı.

Ağa dahil olan STK'lerin temsilcilerinin kadın hakları, kadına yönelik şiddet, ayrımcılık ve hak ihlallerinin önlenmesi, savunuculuk, liderlik, kaynak geliştirme gibi konularda alanında uzman isimlerle buluştuğu eğitimde, lobicilikten ekip yönetimine, kaynak geliştirmeden gönüllü yönetimine kadar STK'lerin ihtiyaç duydukları alanlarda 6 farklı eğitim ile 2 workshop düzenlendi.

Muğla'da Trafik Güvenliği İçin Menteşe Otogarı'nda Kış Lastiği Denetimi Muğla'da Trafik Güvenliği İçin Menteşe Otogarı'nda Kış Lastiği Denetimi

Program çerçevesinde "iyi uygulama örneği" olarak KADEM Kadın Destek Merkezi ziyaret edildi.

"Turkish Coffee Talk" etkinliklerinde ise Nun Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Esra Albayrak "Dönüşüm Anında Kadınca Konum Almak", Türkiye'nin Kuveyt Büyükelçisi Tuba Nur Sönmez ise "Diplomaside Kadın Olmak ve Toplumsal Dönüşüme Etkileri" konulu söyleşi gerçekleştirdi.

"Ağın Geleceği" toplantısında da WORLD Network ağının bundan sonraki işleyişi masaya yatırılarak kısa ve uzun vadeli çalışma takvimi oluşturuldu.