İstanbul'da kar yağışı nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim 18 Şubat Perşembe günü de (yarın) başlamayacak. Meteoroloji bu gece için buzlanma ve don uyarısı yaptı.

Havanın bu gece parçalı bulutlu, yarın sabah saatlerinden itibaren yağmurlu, yüksek kesimlerde aralıklı karla karışık yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.

Kar yağışı nedeniyle kentte yüz yüze eğitim yarın da başlamayacak. 

Engelli ve kronik hastalığı olanlar da idari izinli

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Kıymetli İstanbulluların ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamaması için Valiliğimizce; resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, muhtelif kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine 18 Şubat Perşembe günü bir gün süreyle ara verilmiştir.

Süphan Dağı Mayıs'ta Beyaz gelinlik giydi Süphan Dağı Mayıs'ta Beyaz gelinlik giydi

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler, kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır" açıklamasını yaptı.

Yerlikaya don ve buzlanma uyarısının da altını çizdi: "Sizlerden, buzlanma ve don olayı nedeniyle ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmanızı bekliyoruz."