Batan gemiye Deniz Kuvvetleri dalış gerçekleştirdi

İmralı Adası güneyinde, batan kuru yük gemisi Batuhan A'da kaybolan mürettebatın bulunması için başlatılan arama çalışmaları üçüncü gününde devam ediyor.

Toplamda 705 personel, havadan, denizden ve karadan koordineli bir şekilde operasyon düzenliyor.

Önceki günkü olumsuz hava koşulları nedeniyle dalış yapılamamıştı, ancak bugün Deniz Kuvvetleri'ne bağlı dalgıçlar özel bir cihaz kullanarak suyun 51 metre altındaki gemiye inmeyi başardı.

Balıkesir'in Marmara adasından yüklediği bin 250 ton mermer tozu ile Gemlik limanına doğru seyrederken, Karacabey Boğazı Kurşunlu Mahallesi'nin 3-4 deniz mili açığında fırtınaya dayanamayarak battığı belirlenen Batuhan A isimli gemideki kayıp mürettebat hala bulunamadı.

Geminin batışının üçüncü gününde, Marmara Denizi'nin 51 metre derinliğindeki yer tespit edildi, ancak kayıp mürettebata ulaşmak için yoğun çaba harcanıyor.

Dünkü akşam saatlerinde deniz dibindeki akıntı ve fırtına sebebiyle gemi bölgesine ulaşamayan Deniz Kuvvetleri'ne bağlı dalgıçlar, bugün özel bir cihazla suyun dibine indi.

Bayramda Gemlik'te Renkli Sokaklar Bayramda Gemlik'te Renkli Sokaklar

Ayrıca, deniz üzerindeki çalışmalar uçak kokpitinden görüntülendi.

Gece boyunca devam eden çalışmalara, günün ilk ışıklarıyla birlikte 705 personel ile havadan, karadan ve denizden yeniden başlandı. Ancak kayıp mürettebatın bulunması için yoğun çaba devam ediyor.