• DOLAR 32,79 %-0.06
  • EURO 35,24 %-0.08
  • ALTIN 2.444,00 %-0.05
  • BİST100 %
  • BITCOIN 66.402 %-0.71
  • ETHERIUM 3.508 %-3.68
16°

Üniversite Haberleri

üniversite haberleri ve güncel üniversite gelişmeleri, üniversite ile ilgili tüm video, üniversite fotoğrafları ve üniversite haberleri Bursa Haber - Bursa Haberleri - Bursa Basın sitemizde


Bursa

Bursa Uludağ Üniversitesi, Türkiye'deki araştırma üniversiteleri arasında yer alıyor ve bilimsel çalışmalarını genişletmeye devam ediyor. Üniversite yönetimi, iş dünyasıyla daha...

Gündem

Osmanlı Devleti başta olmak üzere birçok medeniyete ev sahipliği yapan Bilecik'in Osmaneli ilçesinde restorasyon çalışmalarıyla otele dönüştürülen tarihi konaklar, barınma...

Gündem

Bilecik Valisi Şefik Aygöl başkanlığında üniversitelerde alınacak güvenlik tedbirleri toplantısı gerçekleştirildi.

Gündem

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Lozan Barış Antlaşması'nın Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusu olduğunu bildirdi.

Gündem

İstanbul'a üniversite okumak için gelen ancak rahatsızlanması sonucu felç kalarak tekerlekli sandalye kullanmaya başlayan Bangladeşli öğrenci Shakil Reja Efti, eğitimine...

Gündem

 Üniversite hayalini 36 yıl sonra gerçekleştirip okumaya başlayan Elif Atay, 41 yıl sonra üniversite diplomasını alarak mezuniyet sevinci yaşadı.

Gündem

Çorlu Belediyesi ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) arasında, kültür sanat alanında iş birliği protokolü imzalandı.

Eğitim

Yükseköğretim Kurulu, üniversitelerde 2022-2023 bahar yarıyılı eğitim ve öğretimine dair 9 yeni soruya açıklık getirdi.

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da Kayapınar Selahahattin Eyyübi Kent Meydanı Çadır Kenti ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

Bursa Haber

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Apaydın'ı makamında ağırladı.

Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tarım liselerine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, bu alanda dünyada en iyi üniversite.

Eğitim

Uluslararası 11 sıralama kuruluşu tarafından hazırlanan "dünyanın en iyi üniversiteleri"nin yer aldığı listelerde Türkiye'den 10 üniversite.