• DOLAR 32,95 %0.14
  • EURO 35,33 %-0.15
  • ALTIN 2.462,20 %-0.30
  • BİST100 10.680 %-0.82
  • BITCOIN 61.850 %1.39
  • ETHERIUM 3.418 %4.08
29°

Fransa Haberleri

Fransa haberleri ve güncel Fransa gelişmeleri, Fransa ile ilgili tüm video, Fransa fotoğrafları ve Fransa haberleri Bursa Haber - Bursa Haberleri - Bursa Basın sitemizde


Dünya

Yangında 6 bin hektar ormanlık alan yanarken, yangın söndürme uçaklarının yanı sıra 500 kadar itfaiyeci alevlerle mücadele ediyor.

Sağlık

Çevre İçin Harekete Geç Fransa'da yapılan bir araştırmada, şişelenmiş suların yüzde 78'i mikroplastik içerdiğini ortaya çıktı.

Dünya

Fransa'nın güneybatısında Gironde'da La Teste-de-Buch ve Landiras bölgelerindeki yangın 8 gündür devam ediyor.

Yaşam

Fransa, Avusturya ve Almanya'dan sporcuların katılımıyla yarasa atlayış, yüksekten atlama gibi macera dolu etkinlikler yapılacak.

Dünya

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Ensemble (Birlikte) ittifakı, genel seçimin ikinci turunda Ulusal Mecliste salt çoğunluğu elde edemedi.

Dünya

48,7 milyon seçmenin bulunduğu ülkede halk, 577 sandalyeli Ulusal Mecliste görev yapacak milletvekillerini belirlemek için sandık başına gitti.

Gündem

Fransa'nın başkenti Paris'te 16 Haziran'da gerçekleşen törene, İGA Dijital Hizmetler ve Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin İnankul katıldı.

Dünya

Seçimde, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un liderliğinde Ensemble ve aşırı solcu Jean-Luc Melenchon liderliğinde Nupes ittifakları.

Bursa

Fransa'da ailesiyle birlikte yaşayan Türk vatandaşı çocuk, rahatsızlığı nedeniyle tedavi için ambulans uçakla Bursa'ya nakledildi.

Dünya

Fransa'nın doğusundaki Mulhouse kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine bağlı camiye İslamofobik saldırı gerçekleşti.

Dünya

Fransa'da Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda bir kez daha yarıştığı aşırı sağcı Marine Le Pen'i geride bırakarak Cumhurbaşkanı seçildi.

Dünya

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanul Macron ve aşırı sağcı Marine Le Pen Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda halk oy kullanmak için sandık başına...