"Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yenişehir'de 'Bereket Sofrası'nda Pazarcı Esnafıyla Buluştu"

BUSKİ, Atık Su Arıtma Tesislerindeki Enerji Giderleri İçin Teşvikleri Genişletiyor. BUSKİ, Atık Su Arıtma Tesislerindeki Enerji Giderleri İçin Teşvikleri Genişletiyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yenişehir İlçesi'nde düzenlenen geleneksel "Bereket Sofrası Buluşmaları" kapsamında sabah namazını Çınarlı Cami'nde kıldı.

Ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan kapalı pazar alanında pazarcı esnafıyla bir araya gelerek sohbet etti.

Başkan Aktaş, el birliğiyle güzel projeleri hayata geçireceklerini vurgulayarak, Yenişehir'e ve diğer ilçelere modern kapalı pazar alanları kazandırmaya devam edeceklerini ifade etti.

"Bereket Sofrası Buluşmaları"nı uzun bir aradan sonra Yenişehir İlçesi'nde tekrar başlatan Başkan Aktaş, sabah namazının ardından pazarcı esnafıyla bir araya geldi. Yenişehir'de geçtiğimiz sene hizmete açılan kapalı pazar alanını ziyaret eden Başkan Aktaş, pazarcı esnafıyla samimi bir atmosferde sohbet etti.

Programa Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fahrettin Bilgit, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar da katıldı.

Başkan Aktaş, konuşmasında pazarcılık mesleğinin zorluklarına değinerek, pazarcı esnafına hayırlı işler ve bol kazançlar diledi. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelere konforlu pazar alanları kazandırmaya devam ettiklerini belirten Başkan Aktaş, Yenişehir'e kazandırılan modern kapalı pazar alanlarının diğer ilçelere de benzerlerinin yapılacağını söyledi.

Başkan Aktaş, Yenişehir'in tarım şehri olması nedeniyle tarım ürünlerinin değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, ilçenin sahip olduğu tarım zenginliğinin yerelde kalmasını arzuladıklarını belirtti.

Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi olarak mahalle bakkalları ve kırtasiyeleriyle anlaşma yapıldığını, vatandaşlara dağıtılan alışveriş kartlarından Bursa'nın esnafının istifade ettiğini ve çeşitli yardım projelerini hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.

Başkan Aktaş, konuşmasının devamında yeni dönemde emeklilere, kadınlara, gençlere yönelik önemli projelerle şehir insanının karşısında olacaklarını belirtti.

Ayrıca, tüm ilçelerin bu projelerden faydalanacağını ifade ederek, birlikte güzel işlere imza atacaklarını ve 2024'ün ikinci yarısından itibaren ekonomik anlamda güzel verilerin ortaya çıkacağı bir döneme gireceklerini söyledi.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ise Başkan Aktaş'a teşekkür ederek, ilçeye kazandırılan hizmetler için minnettarlık duyduklarını ifade etti.

Başkan Aydın, Yenişehir'in tarım potansiyeli ve zenginlikleriyle öne çıktığını, ilçenin ekonomisinin canlandırılmasına yönelik çalışmalara devam edeceklerini dile getirdi.

Seçim sürecinde iyi çalışarak tekrar ipi göğüslemeyi hedeflediklerini belirten Aydın, Bursa'ya ve

33878_MTY1YWZiND_8