Bugün Hyde Park'ta on binlerce Filistin yanlısı protestocu, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını ve İçişleri Bakanı Braverman'ın "nefret yürüyüşü" sözlerini eleştirmek için bir araya geldi.

Göstericiler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının son bulmasını, ablukanın kaldırılmasını ve insani yardımların serbestçe girişini talep eden birçok sivil toplum kuruluşunun çağrısıyla birlikte hareket etti.

İnsanlar Braverman'ın ifadelerine tepki göstererek onun görevden alınmasını talep ettiler.

Son 24 Saatte Gazze'deki Ölü Sayısı 261 Artarak 9,488'e Ulaştı Son 24 Saatte Gazze'deki Ölü Sayısı 261 Artarak 9,488'e Ulaştı

Aynı zamanda "Ateşkes Günü" için düzenlenen anma törenleri nedeniyle polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

Londra Metropolitan Polisi, aşırı sağcı grupların askeri anıtlarda buluşma çağrılarına engel olmak için güvenliği sağlamak amacıyla yaklaşık 2 bin polisle hazır bulundu.

Bir gösterici olan NHS çalışanı Bob Joseph, "İnsanların su ve gıda gibi temel ihtiyaçlara ulaşmasını engelliyorsanız soykırım yapıyorsunuz demektir" diyerek İsrail'in eylemlerini eleştirdi.

İngiltere'de düzenlenen Filistin'e destek yürüyüşleri, politikacılar arasında da tartışma yaratıyor. Braverman'ın tavrı hükümetten ve muhalefetten tepki topladı.

İsrail-Filistin çatışmasına karşı duyarlılık artarken, Londra'da yapılan eylemler ve tepkiler devam ediyor.

2023_Kasim_bmb22023_Kasim_bmb42023_Kasim_bmb3