Panathinaikos'un koltuğunda oturan Fatih Terim, Yunanistan Süper Ligi takımlarından ayrıldığını duyurdu. Uzun bir süre boyunca Panathinaikos'u yöneten deneyimli teknik adam, artık kulüple olan işbirliğini sonlandırdığını açıkladı.

Fatih Terim Panathinaikos'tan Ayrıldı: Yeni Maceraların Kapısı Açılıyor

Terim'in ayrılığı, Yunan futbol camiasında önemli bir gelişme olarak karşılandı. Panathinaikos'un başında geçirdiği süre boyunca Terim, takımı önemli başarılara taşıyan bir isimdi. Ancak şimdi, yeni bir dönemin başladığı mesajı verildi.

Fatih Terim'in Panathinaikos Serüveni Son Buldu: Yeni Bir Başlangıç için Hazır

Panathinaikos taraftarları, Terim'in ayrılığıyla ilgili duygusal bir süreç yaşarken, kulüp yönetimi de yeni bir teknik direktör arayışına girmeye hazırlanıyor. Fatih Terim'in ardından gelecek ismin kim olacağı ise merak konusu olarak gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Fatih Terim'in Panathinaikos'taki dönemi sona erdi. Tecrübeli teknik adam, sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamayla, Yunan ekibindeki görevinden ayrıldığını duyurdu. Terim, açıklamasında, "Dün akşam Başkan Alafouzos ile yaptığımız toplantıda, 2024-25 sezonu için planlarımızın örtüşmediğine karar verdik. Bu değerlendirme sonucunda profesyonel ilişkimizin devam etmemesi yönünde bir karar aldık" ifadelerini kullandı.

Derbi sonrası: Fenerbahçe'de Sarsıcı gelişmeler Derbi sonrası: Fenerbahçe'de Sarsıcı gelişmeler

Panathinaikos'a başarılar dileyen Terim, "Atina'da geçirdiğimiz altı ay boyunca bize destek olan taraftarlara, Sayın Başkan Giannis Alafouzos'a, kulüp çalışanlarına ve bana ve ekibime her zaman sevgi ve saygı gösteren futbol kamuoyuna teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra da Panathinaikos kulübüne en içten dileklerimle başarılar diliyorum. Yeni maceralar ve yolculuklar için sabırsızlanıyorum" dedi.

Fatih Terim, geçen yıl aralık ayında göreve başladığı Panathinaikos'un başında çıktığı 26 maçta 14 galibiyet, 6 beraberlik ve 6 mağlubiyet elde etmişti.

Editör: Kadir KURTAY