Merkez Cedidiye ve Azmimilli mahallelerinde ikamet eden vatandaşlar, deprem sonrasında sokağa çıktı. Ateş yakan ve dua yapan vatandaşlar, tedbir için geceyi dışarıda geçirmeyi planlıyor.

Azmimilli Mahallesi Muhtarı Hakan Altındağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

12 Kasım 1999 yılında Düzce Depremi'ni de yaşadıklarını dile getiren Hakan Altındağ, tedbir amaçlı evlere girmediklerini söyledi.

Hakan Altındağ, vatandaşları sakinliklerini korumaya ve dikkatli olmaya çağırdı.

2021_11_duzce2

Herhangi olumsuz bir durum söz konusu değil

Düzce Valisi Cevdet Atay, kentte meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremle alakalı kendilerine ulaşan olumsuz bir durum olmadığını, korkuyla hastaneye başvuran 12-13 kişinin ayakta tedavilerinin yapıldığını bildirdi.

Cevdet Atay, Kent Meydanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin hissedildiği Düzce ve çevre illere geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Herhangi bir can kaybının ve yıkılan binanın söz konusu olmadığını belirten Cevdet Atay, "sahadaki arkadaşlarımızın tespitleri taramalarımızın neticesinde bize ulaşan herhangi olumsuz bir durum söz konusu değildir.

Korku ve panik nedeniyle hastaneye başvuran 12-13 kişinin ayakta tedavileri gerçekleştirilmiştir. Sahadaki tespit ve tarama çalışmalarımız en uç köyler olmak üzere devam etmektedir. Tüm Düzce'mize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Halkımızı sakinliklerini korumaya davet ediyorum."

Tüm arkadaşlarımız hazırlıklı sahada görevinin başında

Vali Cevdet Atay, 12 Kasım 1999 Depremi'nin 22. yılında 5 gün önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımıyla anma programı düzenlendiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

"Bunun ne kadar önemli olduğunu, yapılan programların ne kadar önemli olduğunu gördük. Tüm arkadaşlarımız hazırlıklı, sahada görevinin başında. En son ilimizde kurulan yerel destek ekipleri de hazır.

Allah'a hamd olsun olumsuz bir şey söz konusu değil. İki büyük depremden sonra deprem anlamında bilinçliyiz. Yatay mimari anlamında şanslıyız."

Cevdet Atay, konuşmasından sonra esnafa ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Düzce'deki depreme dair açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Düzce'deki depremde yaralanma ve can kaybının olmadığını, 14 panikatak ve 5 travma tanılı hastaya sağlık hizmeti sunulduğunu bildirdi.

Bakan Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Düzce'de meydana gelen 5 şiddetindeki depremde yaralanma ve can kaybı olmadığını duyurdu.

Deprem sebebiyle 14 panikatak ve 5 travma tanılı hastaya sağlık hizmeti sunulduğunu söyleyen Bakan Fahrettin Koca, "Toplam 38 personelden oluşan 112 Acil Yardım ve UMKE timleri bölgede görev başında. Düzce'ye ve Türkiye'ye geçmiş olsun."