Elazığ’da ilginç kaza: Yol çöktü kamyon çukura düştü

Elazığ'da ilginç bir kaza meydana geldi: Yeni Mahalle Hamdi Başaran Caddesi'nde, asfalt yolun çökmesi sonucu hafriyat dolu bir kamyon, 3 metre çapında ve 2 metre derinliğindeki dev bir çukura düştü.

Kaza, Mürsel Yaşar'ın yönetimindeki 23 DE 489 plakalı kamyonun, yolun çökmesiyle oluşan çukura düşmesiyle gerçekleşti. Çukurda, kamyonun sağ arka tekerlekleri ve kasa kısmı gömülürken, sürücü ise hafif yaralandı.

Batuhan A Gemisi İçin 41 Dalış Yapıldı Batuhan A Gemisi İçin 41 Dalış Yapıldı

Olay yerine çağrılan 112 acil sağlık, itfaiye ve polis ekipleri, kaza mahalline yönlendirildi. Yol, güvenlik önlemleri kapsamında yayalar ve araç trafiğine kapatılırken, hafif yaralanan sürücü kurtarıldı.

Kaza sonrasında konuşan kamyon şoförü Mürsel Yaşar, "Buradan araç geçiyor, bariyer veya herhangi bir şey yoktu. Yetkililerden bir çare bulmalarını istiyoruz. Bu arabanın masraflarını kim karşılayacak. Ben engelli bir şoförüm. Aracın şanzımanı ve arka tarafı gitmiş" dedi.

Olayla ilgili başlatılan inceleme devam ediyor. Kazanın neden kaynaklandığı ve alınacak tedbirlerle ilgili yetkililer tarafından açıklamalar bekleniyor.

Haber, 27 Aralık 2023 tarihinde meydana gelen olaya ait.

AW107543_06