Ağrı'da Zincirleme Kaza: Ağrı-Van Yolu 1 Saat Ulaşıma Kapandı Ağrı'da Zincirleme Kaza: Ağrı-Van Yolu 1 Saat Ulaşıma Kapandı

Edirne Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, jandarma ekipleri yarınların teminatı olan çocukları bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarına ara verilmeden devam ediyor.

Bu kapsamda çocukların zararlı alışkanlıklardan korunması, eğitim ve öğretimin güvenli bir şekilde sürdürülebilmesi, 112 İhbar hattının doğru kullanılması ve çocuklara jandarma ve vatan sevgisinin kazandırılması maksadıyla Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ile Çevre Koruma Timi tarafından Uzunköprü Kavacık İlkokulu ziyaret edildi.

Öğrencilere zararlı alışkanlıklar konusunda bilgi verildi. Jandarma köpeği tarafından olaylara müdahaleye ilişkin gösteri yapıldı.

Çocukların yarınlara daha bilinçli ve emin adımlarla ilerlemesi için eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri devam edecek.

- Jandarma ekipleri sahipsiz köpekleri besledi

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri sorumluluk bölgesindeki sahipsiz köpekleri besledi.

Edirne Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ekipler çevre, doğa ve hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi, Uzunköprü ilçesi Türkobası köyü bölgesinde devriye faaliyeti esnasında sahipsiz bakıma muhtaç köpekler olduğunu fark etti.

Ekipler, komutanlığın yemekhanesinden artan ekmeklerle köpekleri besledi.