Dünya Sağlık Örgütü, Gazze'deki hastanelerin yarısından fazlasının, yani 36 hastaneden 22'sinin, yakıt eksikliği, saldırılar ve güvensiz ortam nedeniyle hizmet dışı olduğunu açıkladı.

Gazze'de devam eden İsrail saldırıları ve kötü hava koşulları, insanların yaşadığı zorlukları daha da artırıyor. İsrail ordusu, Gazze'deki bir kadın esir askerin öldüğünü doğruladı. Ayrıca, bir İsrail askeri, "Filistinlileri kovacaklarını ve oraya yerleşeceklerini" ifade etti.

İsrail-Hamas Anlaşmasıyla Gazze'ye 150 Tır Yardım Malzemesi Giriş Yaptı İsrail-Hamas Anlaşmasıyla Gazze'ye 150 Tır Yardım Malzemesi Giriş Yaptı

Uluslararası alanda, 80 siyasi lider, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden İsrail Başbakanı Netanyahu'nun yargılanmasını talep etti.

Gazze'deki kötü hava koşullarıyla birlikte, 22 hastanenin hizmet dışı olması, bölgedeki insanların sağlık hizmetlerine erişimini daha da zorlaştırıyor. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken, uluslararası toplum liderlerden çözüm için adımlar atmalarını istiyor.