Başkan Dündar: “Manevi şehir Bursa’da yaşamak büyük nimet”

Başkan Dündar, Türkiye’nin en eski okullarından biri olan Bursa Anadolu Erkek Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. 1883 yılında ‘Bursa Sultanî Mektebi’ olarak kurulan tarihi okulun ayrı bir önemi olduğunu ifade eden Dündar, “Bursa Erkek Lisesi, Bursa’nın hatta Türkiye’nin en eski okullarından biri. Bu okulumuzun ayrı bir havası, ayrı bir ruhu var. Bugüne kadar birçok önemli şahsiyet bu okulda yetişti. Bu okulda okumak, bir ayrıcalıktır. Aynı zamanda güçlü ve tecrübeli bir eğitim kadrosuna sahip başarılı bir okul. Böylesine önemli imkânlardan en iyi şekilde faydalanın. Önce kendimiz, sonra toplum için faydalı olmaya çalışalım. Sizler sayesinde geleceğe güvenle bakıyoruz. Sizlere güveniyoruz. Sadece diploma almak önemli değil, iyi bir insan da önemli. Bu büyük aile içinde kendinizi en iyi şekilde yetiştirip, hedefe ulaşacaksınız. Şimdi neyi öğrenirseniz hayat boyunca en büyük sermayeniz olacak. Buradaki öğrendikleriniz ömür boyu karşınıza çıkacak.” diye konuştu. 

Osmangazi'de Kalp Spazmı Geçiren Şoför Atölyeye Daldı Osmangazi'de Kalp Spazmı Geçiren Şoför Atölyeye Daldı

İyi insan olmak için iyi bir eğitim almanın önemine değinen Başkan Dündar, “Bu okulun bir ruhu var, şehrimizin manevi bir havası var. Çok iyi bir okuldasınız, iyi bir şehirdesiniz. Cihan imparatorluğunu kurup üç kıtaya yayılan bir şehirde yaşıyoruz. Okuduğunu okul, yürüdüğünüz cadde ve sokaklar derin bir tarihin izlerini taşıyor. Bu bilinçle davranıp kendinizi en iyi şekilde yetiştirebilirsiniz.” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Kaymakamı Ali Partal ile birlikte tarihi lisedeki sınıfları gezerek öğrencilere yardımcı kitap seti hediye etti.

07-DSC_2369

Editör: Yüksel Aslan