CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş önderliğinde gerçekleşen yürüyüşe, Yıldırım’da yaşayan vatandaşlar yoğun ilgi göstererek korteje eşlik etti. Yürüyüş güzergahı üzerindeki evlerin balkon ve pencerelerinden vatandaşlar alkışlarla ve ellerindeki bayrakları sallayarak Cumhuriyet coşkusuna ortak oldular. Türk Bayrağı ve Atatürk posterleriyle yapılan Cumhuriyet Yürüyüşü’nde ayrıca hep bir ağızdan söylenen marşlar ve bando takımı eşliğinde coşku içinde sürdü.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ 6
CUMHURİYETİ SONSUZA DEK BİRLİKTE YAŞATACAĞIZ


    Yürüyüşün Mesken Meydanında tamamlanmasının ardından yurttaşlara hitaben bir konuşma yapan CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşilltaş, sözlerine “Emperyalizme karşı dünyanın ilk kurtuluş savaşını veren ve bize bu onurlu zaferleri yaşatan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Kurtuluş Savaşının kahramanlarını, aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor ve önünde eğiliyoruz. Bugün Cumhuriyetimize yöneltilecek tehditlere karşı hergünden daha fazla dikkatli olmak zorundayız. Bilinmelidir ki Cumhuriyet çağdaşlıktır, Cumhuriyet özgürlüktür, demokrasidir, bağımsızlıktır.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ 7

Cumhuriyet eşitliktir, adalettir. Cumhuriyet her türlü ayrımcılığa karşı olmaktır. Cumhuriyet insanca onurlu yaşayabilmektir. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet emektir, alın teridir, namusuyla kazançtır. Cumhuriyet kimseye el açmadan dik ve onurlu yaşamaktır. Halkının yoksulluğunu, açlığını gördükçe kanının son damlasına kadar savaşan bağımsız bir ülkedir.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ 5

Cumhuriyet. Nene Hatunların, Kara Fatmaların, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin sesidir Cumhuriyet. Kadının kimlik kazanmasıdır, gençlerin önündeki engelleri kaldırandır Cumhuriyet. Bu nedenledir ki; İçten ve dıştan gelen gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı ulusumuz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde olacak ve Cumhuriyeti sonsuza dek birlikte yaşatacağız.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ 3

Cumhuriyetin 98. yılında, aynı inanç ve kararlılıkla demokratik, özgürlükçü, eşitlikçi, çağdaş ve barışçıl niteliklere sahip bir Türkiye ve Cumhuriyet özlemi hepimize ağır sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumluluk bilinciyle herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, aydınlık dolu yarınlara birlikte ulaşmayı diliyorum.” diyerek tamamladı.
    CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş’ın yaptığı konuşmanın ardından yürüyüşe katılan vatandaşların evlerine dağılması ile birlikte program son buldu

Yıldırım’da Çanakkale Destanı’nı En İyi Anlatan Öğrenciler Ödüllendirildi Yıldırım’da Çanakkale Destanı’nı En İyi Anlatan Öğrenciler Ödüllendirildi

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ 1