Dardanel'den yapılan açıklamaya göre, Bursa Veysel Karani stadyumunda oynanan karşılaşmanın normal süresi 2-2 beraberlikle tamamlandı. Uzatma bölümlerinde 2 gol daha bulan Çanakkale Dardanel Kadın Futbol Takımı, karşılaşmayı 4-2'lik galibiyetle tamamlayarak 2. lige yükselme başarısını gösterdi.

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Suat Taştan, son yolculuğuna uğurlandı Beşiktaş'ın eski futbolcusu Suat Taştan, son yolculuğuna uğurlandı

Kadın gücüne verdiği önemle 2021 yılında Dardanel Spor Kulübü'nün çatısı altında kurulan Çanakkale Dardanel Kadın Futbol Takımı'nda; üniversitelerin spor bilimleri fakültelerinde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde öğrenim görenler çoğunlukta olmak üzere, futbol ve başka branşlarda da antrenörlük belgelerine sahip 17-27 yaş arasında 20 kadın futbolcu yer alıyor.

Dardanel'in köklü geçmişi ve tecrübesiyle çalışmalarını yürüten futbol takımı, kurulduğu 2021 ve 2022 yılında 10 resmi karşılaşma yaparken, 9 galibiyet aldı. 2022-2023 sezonunda 6 maç oynayan ve hepsini kazanan takım, 29 gol atarken, kalesinde hiç gol görmedi.