Genç mühendis adaylarına sponsor desteği

Bursa Uludağ Üniversitesi Makine Topluluğu (UMAKİT), Fransa'da düzenlenecek Shell Eco-Maraton yarışlarına katılacak genç mühendis adaylarına SKT Yedek Parça ve Makine firmasının sponsor desteğiyle destek olacak.

SKT firması, malzeme temini, konaklama ve genel ihtiyaçları karşılayarak, UMAKİT'in 19-24 Mayıs tarihlerinde Fransa'da gerçekleşecek yarışa hazırlıklarını destekleyecek.

Bu sponsorluk desteği, aynı zamanda UMAKİT'in TEKNOFEST yarışlarında da yer alacakları Adana etkinliği öncesinde geldi.

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz ile SKT A.Ş. Genel Müdürü Kaan Türkel, öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla işbirliği protokolüne imza attılar.

Rektör Yılmaz, gençlerin desteklenmesi ve motivasyonlarının arttırılması için çaba gösterdiklerini belirterek, gençlere nitelikli çalışma ortamları sunmak amacıyla bir dizi proje hayata geçirdiklerini ifade etti.

Bursa'da Otobüs Şoförü ile Yolcu Arasında Yumruklu Kavga Bursa'da Otobüs Şoförü ile Yolcu Arasında Yumruklu Kavga

UMAKİT'in başarılı projeleriyle öne çıkan bir öğrenci topluluğu olduğunu vurgulayan Yılmaz, gençlerin azmi ve ürettikleri projelerin ülkenin geleceğine ışık tutacağını söyledi.

Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi ve UMAKİT Danışmanı Mert Ali Özel ile SKT İnsan Kaynakları Yöneticisi Hüseyin Aydoğan ve Kurumsal İletişim-Marka Sorumlusu Didem Ezgi Görgün de işbirliği imza töreninde yer aldı.