Bursa'da göçen yolda çalışma başladı

Bursa'da Bilginler Caddesi'nde meydana gelen çökme sonrasında, yolun trafiğe kapanmasıyla birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri hızla harekete geçti.

Nilüfer Kent Konseyi'nden Bilinçli Tüketim Daveti: İkinci El Eşya Takası! Nilüfer Kent Konseyi'nden Bilinçli Tüketim Daveti: İkinci El Eşya Takası!

Nilüfer ilçesi sınırlarındaki inşaat hafriyat kazısı nedeniyle yaşanan çökme, FSM Köprüsü yanındaki İzmir Yolu bağlantı kolunda meydana geldi.

Gece saatlerinde yaşanan olay sonrasında Başkan Alinur Aktaş, olay yerinde incelemelerde bulundu ve güvenliğin sağlanmasının ardından çalışmalara başlanılması talimatını verdi.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi ekipleri, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte çökme yaşanan bölgede çalışmalara başladı.

İlk olarak toprak kayması nedeniyle çöken istinat duvarları sökülüyor, ardından yolun mümkün olan en kısa sürede trafiğe açılması için hummalı bir çalışma yürütülüyor.

Bilginler Caddesi, Nilüfer ilçesinin güney kesiminden İzmir Yolu'na bağlantı için sıkça kullanılan bir güzergah olması nedeniyle, yaşanan çökme trafiği olumsuz etkiledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hızlı müdahalesi ve başlatılan çalışmalarla, bölgedeki normal trafiğin en kısa sürede sağlanması hedefleniyor.

AW136871_07