Bursa’da ikamet eden İşadamı Ahmet Oruç, Bursa'da Ağrılıların bir araya gelebileceği nezih bir işletme olan Huzur Kıraathanesinin açılışını gerçekleştirdi.

Bursa’da ikamet eden Ağrılıların bir araya gelebileceği nezih bir işletme olan Huzur Kıraathanesi açıldı.

Bursa’nın Osmangazi İlçesi Dik kaldırım Mahallesinde İşadamı Ahmet Oruç tarafından hizmete açılan Huzur Kıraathanesi, Ağrılı İş adamları, STK Başkanları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıldı.

DSC_0128

Bursa Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Ensar Seyhan ‘ın konuşması

Huzur Kıraathanesi açılışına katılan Bursa Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Ensar Seyhan’da yaptığı Konuşmada; öncelikle ve özellikle hayırlı olsun demek umuduyla  emeğiyle geldik gücümüzü kuvvetimizi merhametimizi her zaman onların yanında hissettirmek için geldik tabi buradaki Ağrılıların birlik ve beraberliği bizleri her zaman doyurmuştur sevgilendirmiştir . 

ensar-seyhan

Sevilmişiz hasret gidermişiz birbirmizle görüşmüşüz komşuluk haklarımızı birbirimize yar etmişiz helallik almışızdır böyle açılışlarda düğünlerde bayramlarda bir arada olmanın sevinci ve gurunu yaşıyoruz. Bursa’da yaşayan bir ağrılı olarak burada yaşayan ağrılılardan çok memnun olduğumu dile getiriyorum. Kendim adliyeci olduğumdan istatistik bakımından Bursa’da yaşayan Ağrılılar en az sabıkaya sahiptir.

Burada yaşayan Ağrılılar genellikle esnaf zengin ve yüksek vergiler veriyor bunlar bizi memnun ediyor kendilerine minnet duyuyorum ve bir Ağrılı olarak gurur duyuyorum . Kendilerinin her zaman yanındayım. Ağrılı olmak bir ayrıcalıktır ve ben Ağrılı olduğum için gurur duyuyorum yeni yerimizde tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum teşekkür ederim.

Bursa Patnoslular Derneği Başkanı Aydın ESİN’in Konuşması

Açılışa katılan Bursa Patnoslular Derneği Başkanı Aydın ESİN , Bursa’da yaşayan Ağrılıların özellikle aynı coğrafyadan olan metropollerde  yaşan insanların bir araya toplanması adına mutluyuz .Ben Bursa Patnoslular Dernek Başkanıyım dernek başkanı olarak gelip gördüğüm mekan ve insanları bir arada görmekten mutluluk duyuyorum. Toplantılarımız hemşerilerimizle buluşmak adına davet ve organizasyonların düzenleneceği Huzur Kıraathanesi gibi mekanların daha çok artmasını ve insanlarımızın bir arada olmasını istiyorum. Tğm halkımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum.

aydın-esin

Cengiz Selçuk – Vatandaş

Allah hayırlı uğurlu eylesin. En azından ihtiyaç duyulan bir yerdi. Ahmet Beye çok teşekkür ediyoruz böyle bir yer bize teşrif ettirdiği için, çok güzel yer oldu en azından Ağrılıların buluşma yeri oldu burada insanlar buluşuyor. Allah hayırlı uğurlu etsin.

Osmangazi'de Çöp Evde Onlarca Kedi Bulundu Osmangazi'de Çöp Evde Onlarca Kedi Bulundu

cengiz-selcuk

İş Yeri Sahibi Ahmet Oruç

Huzur Kıraathanesi Sahibi Ahmet Oruç’ta yaptığı konuşmada, öncelikle siz basın mensubu ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim malumunuz olduğu üzere Metropol olan Bursa’da yaşayan Ağrılılar bugüne kadar ve öncesinde buluşma mekânı yoktu birkaç derneğimiz olmasına rağmen dernek binamızın olamaması sebebiyle böyle bir işe giriştik.

ahmet-oruc

Bursa’daki Ağrılıları ve Bursa’daki dostlarımızı bir araya toplamak düşüncesi ile mekan açılışımızı yaptık Bursa halkına ve Bursa’daki Ağrılılara hayırlı olsun.

DSC_0175

DSC_0162

DSC_0221

DSC_0188

DSC_0138

DSC_0121

DSC_0158