Bursa Emirsultan Mezarlığı'nda gerçekleşen törene, Zeki Müren'in ailesi, Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan, Mehmetçik Vakfı Bursa Şubesi temsilcileri, Zeki Müren Kültür Sanat Derneği Başkanı İsmail Eren, Zeki Müren Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi öğrencileri ve sevenleri katıldı.

Gerçekleşen törende bir konuşma yapan Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan, Zeki Müren'in Türkiye'nin en sevilen sanatçılarından biri olduğunu, Zeki Müren'in tüm mal varlığını TEV ve Mehmetçik Vakfı'na bağışladığını, şimdiye kadar Zeki Müren burs fonundan 3 bin 31 öğrencinin, bu sene de 231 öğrencinin faydalandığını belirterek, "Yapmış olduğu hayırlarla sanat güneşimiz öğrencilerimizin eğitim güneşi de oldu. Kendisini şükran ve minnetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

Mirkelam Hatay'da hayranlarıyla buluştu Mirkelam Hatay'da hayranlarıyla buluştu

Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve ziyaretçiler, yapılan dua sonrası Zeki Müren'in kabrine karanfil bıraktı. Vefatının  23'ncü yılında Müren için Emirsultan Camii'nde öğle namazı sonrası mevlüt okutuldu.

Haber: Ömer KAYA