Söz konusu olayda arkadaşıyla beraber alkol aldığı sırada bir araçtan açılan ateş sonucu yaşamını yitiren şahsın katil zanlıları için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. 

Bursa Yıldırım'a bağlı Değirmenönü Mahallesi'nde 2017 yılının mayıs ayında yaşanan olayda, 38 yaşındaki Mehmet Karaca, 37 yaşındaki Engin U. ile beraber içki içmeye başladı. Bu esnada bir araçtan açılan ateş sonucu iki arkadaş yaralandı. Yaralı halde hastaneye kaldırılan iki kişiden Mehmet Karaca yaşamını yitirdi. Emniyet ekipleri, 16 DF 532 plakalı araçtan ateş açıldığını belirledi ve iki kişiyi gözaltına aldı. Yaşanan olayla ilgili gözaltına alınan 44 yaşındaki Cevat Ş. ve 43 yaşındaki İdris D. tutuklandı.

Karaca'yı öldürmek, Engin U.'yu da yaralamak iddiası ile haklarında "kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapis cezası talebiyle açılan davaya Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Tutuklu şekilde yargılanan sanıklar, daha önce yaptıkları savunmalarını tekrarladı ve suçları kabul etmedi.

Sanıklar Hakkında Ağırlaştırılmış Müebbet Talebi

Söz konusu davada Cumhuriyet savcısı yapmış olduğu mütalaasında, Mehmet Karaca ve arkadaşı Engin U.'nun odun depoları üzerinde bulunan çalılıkta içki içtiği esnada Cevat Ş. ile İdris D.'nin farları açık şekilde araçtan inmeden yanlarına yaklaştığını ve ateş etmeye başladığını belirtti. Saldırıda Mehmet Karaca'ya 3, Engin U.'ya ise 2 mermi isabet etti. Hastaneye yaralı şekilde kaldırılan Mehmet Karaca, ölmeden önce emniyet ekiplerine kendisini vuranın Cevat Ş. olduğunu söyledi. İki sanık hakkında savcı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; 18 Bin 305 Personel alınacak! Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; 18 Bin 305 Personel alınacak!

Sanık avukatlarının süre talep etmesi üzerine mahkeme heyeti, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Haber: Murat ASLAN