Yıldırım'da Kaçarken Ağaca Tırmanan Şüpheli Yakalandı Yıldırım'da Kaçarken Ağaca Tırmanan Şüpheli Yakalandı

Bursa’da asansör ile duvar arasında sıkışan işçi hayatını kaybetti

Bursa'da bir tekstil fabrikasında bugün meydana gelen acı bir olayda, malzeme yüklediği sırada asansör ile duvar arasında sıkışan bir işçi hayatını kaybetti. Olay, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir tekstil fabrikasında gerçekleşti. 50 yaşındaki Yakup Altun adlı işçi, yük asansörüne malzeme yüklerken asansörün aniden hareket etmesi sonucu sıkışarak yaşamını yitirdi.

Olayın yaşandığı yer Mustafa Karaer Caddesi'nde bulunan fabrikada meydana geldi. Mesai arkadaşı durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Sağlık görevlileri maalesef Altun'un hayatını kaybettiğini tespit etti. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

Bursa'da yaşanan bu trajik iş kazası, iş güvenliği konusunda bir kez daha dikkat çekiyor. İşçi sağlığı ve güvenliği önlemlerinin titizlikle alınması, benzer acı olayların önüne geçebilir. Yetkililer, iş yerlerinde gerekli güvenlik tedbirlerinin eksiksiz bir şekilde uygulanmasını sağlamak adına daha fazla çaba sarf etmelidir.

AW108376_02

AW108376_03