Bursa'da tefecilere operasyon: 3 kişi tutuklandı

Nilüfer'de Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ile Kadın Şehitler İçin Fidan Dikimi Nilüfer'de Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ile Kadın Şehitler İçin Fidan Dikimi

Bursa Emniyet Müdürlüğü, yüksek faizle borç veren ve ödenmiş borçlara rağmen icra takibi başlatan tefecilere yönelik başarılı bir operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda 3 kişi tutuklandı. Toplamda 15 milyon liralık vurgunun önüne geçilen bu operasyon, organize polisin etkili mücadelesini gösteriyor.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, tefecilere karşı geniş kapsamlı bir operasyon gerçekleştirdi. Yapılan teknik ve fiziki takip sonrasında icra takibi başlatan tefeciler tespit edildi.

Şahıslara yüksek faizle borç veren, ardından ödenmiş borçlara rağmen senetleri vermeyip icra takibi başlatan M.S., İ.K. ve S.D. isimli şüpheliler, toplamda 43 kişiye 15 milyon liralık icra takibi başlattı. Emniyet ekipleri, bu organize suç örgütüne yönelik başarılı operasyon düzenleyerek 3 şüpheliyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan M.S., İ.K. ve S.D., verdikleri ifadelerin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Böylece, Bursa polisi tarafından yürütülen etkili operasyon, tefecilerin mağdurlarına verdiği zararı önemli ölçüde azalttı.

AW123272_02

AW123272_03