Gemlik'te İki Okul, Deprem Riski Nedeni İle Eğitime Ara Verdi Gemlik'te İki Okul, Deprem Riski Nedeni İle Eğitime Ara Verdi

Dolandırıldığını anlayan vatandaşa atılan mesaj pes dedirtti

Bursa'da dolandırıcılar, tarım aletleri satan bir firmanın logosunu kullanarak internet üzerinden hayali ürün satarak birçok kişiyi mağdur etti. Mağdurların fark etmesi üzerine dolandırıcılar, "Geçmiş olsun" mesajı atarak olaya ironik bir boyut kattı.

Bursa'nın Kestel ilçesinde faaliyet gösteren bir tarım aletleri firmasının görsellerini ve logosunu kopyalayan dolandırıcılar, internet siteleri üzerinden ilanlar vererek onlarca kişiyi kandırdı. Dolandırıldıklarını anlayan mağdurlar, durumu gerçek firmanın sahibine bildirdi.

İşletme sahibi Aykut Gülenç, yaşanan olay üzerine suç duyurusunda bulunarak, dolandırıcıların en kısa sürede adalete teslim edilmesini talep etti. Gülenç, “Günlerdir telefonuma birçok kişiden mesaj geliyor. Sürekli numara değiştirip bizim ismimizi kullanarak hayali satış yapıyorlar" dedi.

Dolandırılan vatandaşlardan biri, durumu fark edince "Dolandırıldım sanırım" mesajı attı. Dolandırıcılar ise "Sistemde olan yoğunluktan dolayı işlemlerimizi tamamlamak adına iletişime geçeceğiz efendim" yanıtını verdikten sonra, mağdurun "Şu an yemin ederim karakoldayım ya iade işlemi yaparsınız tamamını paranın ya da şimdi şikayet için başvuru yapıyorum" mesajına "Geçmiş olsun. Kolay gelsin" diyerek alay etti.

Olay, dolandırıcıların kurnazca gerçek firmaların güvenini kötüye kullanarak mağdurları tuzağa düşürdüğünü bir kez daha gösteriyor.

AW114392_06

AW114392_04

AW114392_07