Mudanya Yolu Üzerindeki Raylı Sistem Çalışmaları Tamamlandı, Trafiğe Açıldı

11 Eylül 2023'te başlayan ve her iki yönde 2'şer şerit olarak açılan yol, geçit bölgesindeki çalışmaların tamamlanmasıyla her iki yönde 3'er şerit olarak normal seyrine döndü.

Bursa Şehir Hastanesi'ne kesintisiz ulaşımı sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Emek-Şehir Hastanesi Raylı Sistem hattındaki çalışmalar hızla devam ediyor.

Bakanlar Kurulu kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na devredilen 6.1 kilometrelik 4 istasyonlu hattın Mudanya Yolu üzerindeki bölümlerindeki çalışmalar nedeniyle şerit aktarması yapılmış, geçit bölgesinde trafik akışı Mudanya istikametinde bağlantı yolu üzerinden, Mudanya geliş trafiği ise şerit aktarmasıyla sağlanmıştı.

İnegöl'de Otomobil-Motosiklet Çarpışması: 3 Yaralı İnegöl'de Otomobil-Motosiklet Çarpışması: 3 Yaralı

Karayolu üzerindeki raylı sistem çalışmalarının tamamlanması ve asfaltlama çalışmalarının bitmesiyle Mudanya Yolu, 11 Eylül'den itibaren her iki yönde 2'şer şerit olarak trafiğe açılmıştı.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda Mudanya Yolu, her iki yönde 3'er şerit olarak trafiğe açıldı.

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa milletvekilleri Refik Özen ve Muhammet Müfit Aydın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eyigün ve AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, yolun normal seyrine dönmüş haliyle ilgili inceleme yaparak, raylı sistem çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bölgedeki çalışmaların kentsel dönüşümden yeşil alanlara, spordan altyapı ve ulaşıma kadar Bursa'nın standartlarını yükseltmek adına büyük bir gayret içerisinde olduklarını belirtti.

Aktaş, Emek-Şehir Hastanesi Raylı Sistem hattı çalışmalarının devam ettiğini ve vatandaşların bu hattı daha rahat kullanacağını söyledi.

33818_MTY1OTkxMD_1