Yoğun katılımın olduğu etkinlikte, film, Bursa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gösterildi.

Film, Batı Trakya Türklerinin lideri ve Dostluk, Eşitlik ve Barış (DEB) Partisi kurucu Başkanı Dr. Sadık Ahmet'in hayatını anlatıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen gala gösterimine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa

Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa milletvekilleri, Dr. Sadık Ahmet'in eşi Işık Sadık Ahmet ve ailesi, film ekibi ve çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Aktaş, film öncesinde yaptığı konuşmada Dr. Sadık Ahmet'in mücadelesini vurgulayarak, onun Türklere yapılan haksızlıklara karşı duruşunu takdirle anlattı. Türklükten dolayı hapse gönderildiğini söyleyen Dr. Sadık Ahmet'in hayatının filme aktarılmasının önemine değinen Başkan Aktaş, onun Batı Trakya'daki Türklere özgürlük ve eşitlik mücadelesindeki kahramanlığını vurguladı.

Filmde Dr. Sadık Ahmet'i ünlü oyuncu Turgay Aydın'ın canlandırdığını belirten Başkan Aktaş, hayatını adadığı mücadele ve çabalarını anlatan filmin genç nesillere tarih bilinci kazandırma açısından önemli olduğunu ifade etti.

Batı Trakya'dan gelen göçmenlerin de bulunduğu Bursa'da, Batı Trakya'nın Türkler için özel bir yeri olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, film galasının Dr. Sadık Ahmet'in hatırasını yaşatma ve minnettarlık gösterme adına önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Film, Dr. Sadık Ahmet'in yaşamını ve mücadelesini anlatarak, Türklük ve insan haklarına dair duyarlılık oluşturmayı amaçlıyor.

Bursa'da Otobüs Şoförü ile Yolcu Arasında Yumruklu Kavga Bursa'da Otobüs Şoförü ile Yolcu Arasında Yumruklu Kavga

Yapımı MCG Film Medya tarafından üstlenilen filmin yönetmen koltuğunda Hakan Yonat oturuyor.

Filmin kadrosunda Turgay Aydın, Nur Fettahoğlu, Erkan Can, Ozan Akbaba, Renan Bilek, İlker Aksum, Taner Rumeli, Burak Satıbol, Uğur Yücel, Erdal Beşikçioğlu, Suzan Kardeş ve Doğukan Güngör gibi önemli isimler bulunuyor."

33910_MTY1YmM4YT_1