Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 58 öğretmenin katılımı ile Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen ve 4 gün süren “Scientix ve STEM Çalıştayı” eğitime katkı sağlayacak 10 farklı proje ve prototip üretimi ile sona erdi.

Bursa'da Tekstil atölyesinde çıkan yangın 2 eve sıçradı Bursa'da Tekstil atölyesinde çıkan yangın 2 eve sıçradı

BURSA -  Milli Eğitim Bakanlığı  Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Bursalı öğretmenlere yönelik 'STEM Çalıştayı' düzenledi.

Çalıştayda anaokulundan ortaöğretim düzeyine kadar STEM örnekleri ve uygulamaları içeren, fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinlerinin bir araya getirilip, ilişkili ve amaçlı bir şekilde bütünleştirilmesi, STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) eğitimi kazanımları anlatıldı.

Teorik bilginin uygulamaya, ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlayan, disiplinler arası bir yaklaşım olan STEM eğitimi sayesinde dünyada iş gücü niteliğinin artırılmasını sağlamak için gerekli stratejilerden olan davranışların geliştirilmesini sağlandı.

Sistem sayesinde öğrencilerin fen bilimleri, Matematik gibi dersleri ezber sisteminden çıkartılıp bilgilerin gerçek yaşamda uygulanabilirliği ve problem çözme tekniklerini/metodlarının geliştirilmesi, merak, araştırma ve yaratıcılık özelliklerinin öne çıkartılması hedef alındı.