Mukaddes emanetler Bursa’da

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Kabe Örtüleri ve Mukaddes Emanetler" sergisi, Ressam Şefik Bursalı Klasik Sanatlar Merkezi'nde ziyaretçilerle buluştu.

Nilüfer'de Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ile Kadın Şehitler İçin Fidan Dikimi Nilüfer'de Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ile Kadın Şehitler İçin Fidan Dikimi

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Halide Serpil Şahin'in katılımıyla gerçekleşen açılış törenine, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Koleksiyoner Ömer Güzel ve birçok Bursalı vatandaş da iştirak etti.

Başkanvekili Şahin, İslam kültürünün önemli emanetlerini sergilemenin mutluluğunu paylaşarak, "Cuma vaktinde böyle güzel bir sergi açılışında bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum. Sergimizin açılmasına vesile olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Belediyemiz aracılığıyla vatandaşlarımızla buluşturabildiğimiz için gurur duyuyorum" dedi.

Koleksiyoner Ömer Güzel ise sergiyi ilk defa belediye nezdinde gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a böylesine ilhamlı ve hassas düşüncesi için çok teşekkür ediyorum. Ziyaretiniz mübarek olsun, katılan herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Bursalılar, "Kabe Örtüleri ve Mukaddes Emanetler" sergisini 27 Ocak tarihine kadar Ressam Şefik Bursalı Klasik Sanatlar Merkezi'nde ziyaret edebilirler.

AW128709_04

AW128709_02