Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel 'Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması'nda bu yılın kazananları belirlendi. Fatma Zülal Kaymak, Bursa'dan katıldığı yarışmada 'Neyden Kalbim' adlı eseriyle birinci oldu.

Osmangazi Belediyesi, kültür ve sanat faaliyetlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği şiir ve hikâye yarışmalarıyla önemli bir rol üstlenmeye devam ediyor.

13 yıldır aralıksız düzenlenen Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması, gençlerin edebiyat dünyasına yeni eserler kazandırma ve manevi dünyalarını zenginleştirme hedefiyle gerçekleştiriliyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen yarışmaya gençlerden büyük ilgi gösterildi.

Türkiye genelindeki liseli gençlerin katılımına açık olan yarışmada, Bursa'dan gelen eserler büyük başarı elde etti.

Fatma Zülal Kaymak'ın birinci olduğu yarışmada, ikinci sırayı yine Bursa'dan katılan Muhammet Alatar 'Ensarı Erbaa' adlı eseriyle aldı.

Üçüncü ise yine Bursa'dan Hacer Betül Süslü oldu ve 'Arayış' adlı şiiriyle ödül kazandı.

Mansiyon ödüllerini ise Bursa'dan Seda Derman ('Derman-ı Vav'), Zekiye Betül Erkalp ('Çağır Beni De') ve Kastamonu'dan Canan Akhüseyinoğlu ('Servi') aldı.

Yarışmanın ödülleri de şu şekilde belirlendi: Birinciye 8 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye 6 bin TL, mansiyon ödülü alan yarışmacılara ise 3 bin TL ödül verildi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yarışmanın gençlerin yeteneklerini keşfetme imkânı sunduğunu ve manevi değerleri gençlere tanıtarak geleceğe taşıma amacını taşıdıklarını belirtti.

Gençlerin yüzlerce eserle Mevlana sevgisini ve felsefesini anlattığı bu yarışma ile genç şairleri Türk edebiyatına kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Bursa'da Polis Kovalamacası: 3 Şüpheli, Metamfetaminle Yakalandı! Bursa'da Polis Kovalamacası: 3 Şüpheli, Metamfetaminle Yakalandı!

Mevlana