Metroya alkollü bindi, yetmedi vatandaşlara saldırdı

Bursa'da dün akşam saatlerinde Paşaçiftliği Metro durağında meydana gelen olayda, metroya alkollü binen bir kadın, vagon içinde vatandaşlarla sözlü tartışmaya girişti.

Olay, alkollü kadının kendisini video kaydına alan bir genç kıza saldırmasıyla şiddetlendi.

Alkolün etkisi altında olan Sibel Ç. isimli kadın, vagondaki yolcularla sözlü tartışmaya başladıktan sonra, kendisini kayda alan 18 yaşındaki E.E.'ye saldırdı.

Olay, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. E.E., saldırgandan kaçmaya çalışarak vagondan çıktı, ancak saldırgan peşinden gelerek telefonuna ve kendisine saldırdı.

Güvenlik görevlileri tarafından ayırmak zorunda kalınan kavga sonucunda E.E., saldırgan Sibel Ç.'den şikayetçi oldu.

Olayın ardından E.E., polise saldırganın kimliğini tespit etmek için çektiği videoları gösterdi. Sibel Ç.'nin daha önce cezaevinde bulunduğu ortaya çıktı.

Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Bu olayın yanı sıra, bir başka olay da Osmangazi ilçesinde meydana geldi.

Elmasbahçeler Mahallesi'nde bir otobüs ile ticari kamyonet sürücüsü arasında çıkan tartışma, kadınların müdahalesiyle olayın büyümesini önledi. Kadınlar, olayları hem ayırmaya çalıştı, hem de kameraya kaydetti.

Nilüfer'de Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ile Kadın Şehitler İçin Fidan Dikimi Nilüfer'de Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ile Kadın Şehitler İçin Fidan Dikimi

Bursa'da yaşanan bu olaylar, güvenlik önlemlerinin ve toplumsal müdahalenin önemini bir kez daha gündeme getiriyor.