Balıkesir Bursa yolu Bakırköy kavşağında geçtiğimiz mayıs ayında yaşanan kazada, 17 EU 833 plakalı Suat T. Tarafından kullanılan kamyon, kırmızı ışıkta geçince kavşaktan karşı yöne geçmekte olan 16 Y 0150 plakalı Yalçın Çekiçoğlu’nun kullandığı otomobile çarptı ve aracı metrelerce sürükledi. Otomobili sürükleyen kamyon ortalığı bir birine katarken, kazada yaralanan otomobil sürücüsü ve otomobilde bulunan yolcu 18 yaşındaki Erden Özalp kazanın yaşandığı yere gelen ambulansla Karacabey Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bursa ekibi Hatay’da uçkunla mücadeleye' de başladı Bursa ekibi Hatay’da uçkunla mücadeleye' de başladı

Hastaneye kaldırılan otomobil sürücüsü Yalçın Çekiçoğlu yaşamını yitirirken, kamyon sürücüsü de tutuklandı.

Söz konusu kazayla ilgili Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, kamyon şoförü Suat T. hakkında 'taksirle ölüme ve yaralanmaya sebebiyet vermek' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.  

Hakim karşısına ilk defa çıkan sanık, trafik lambasının yeşil yandığını, geçebileceğini düşündüğünü, lambanın önce sarıya, sonrada kırmızıya döndüğünü, 50-60 kilometre hızla gittiğini belirterek, “Durmam imkansızdı ve araca çarptım" ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanık hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istedi. Ayrıca kazada bilinçli taksir olduğunu ve bundan dolayı suça ilişkin cezasının üçte birden yarısına kadar arttırılmasını talep etti. 

Sanık Suat T.’nin avukatları süre isteyince dava üzere ileri bir tarihe ertelendi.

Haber: Murat ASLAN