Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell  sosyal medya hesabında şu ifadeleri kullandı:

"Silivri açıklarında meydana gelen depremden dolayı ses aramalarında yoğunluk yaşanmaktadır. Hizmet dışı kalan sahamız bulunmamaktadır. 4.5G ve fiber altyapımız kesintisiz hizmet yapmaktadır. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun".

Konuyla alakalı olarak uzmanların verdiği bilgiye göre, ülke genelinde faaliyette bulunan hiçbir GSM operatörünün şebekesinde şuanda herhangi bir hasar ve kesinti olmadığı, Yoğun kullanımdan kaynaklı sesli aramalarda gecikmeler ve aksamalar oluştuğunu, İnternet ve SMS hizmetinin sıkıntısız bir şekilde devam ettiği ve konuyla alakalı olarak tüm şirketlerin gerekli tedbirler için çalıştığı öğrenildi.

Tarihe geçti, o eşsiz görüntü sonunda yakalandı Tarihe geçti, o eşsiz görüntü sonunda yakalandı

Sorun yaşanan bir diğer operatör şirketi olan Türk Telekom tarafından da bir açıklama yapıldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, "Merkez üssü Silivri olan deprem sebebiyle, mobil hatlardaki yoğunluk kaynaklı kesinti söz konusu olmakla beraber, sabit ses, geniş bant ve fiber altyapımızda herhangi bir kesinti ve sorun bulunmadığını belirtiriz. Sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.”

Haber: Ömer KAYA