Bu kavgada Abdullah H., elinde bulunan bir bıçakla Ahmet M.'yi çeşitli yerlerinden ağır şekilde yaralayarak olay yerinden kaçtı.

Ancak Abdullah H. daha sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı ve ifadesinde, "Telefon üzerinden oynadığımız sanal oyunda yaşanan anlaşmazlık sonucu buluşup kavga ettik. Kendimi savunmak için bıçağı kullandım" şeklinde ifade verdi. Abdullah H., mahkeme kararıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, iki gün önce İnegöl'ün Sinanbey Mahallesi'nde meydana geldi. Ahmet M. (19) isimli genç, telefonundaki bir uygulama üzerinden sanal bir oyuna başladı. Aynı oyuna dahil olan Abdullah H. (24) ile oyundaki iletişim sırasında anlaşmazlık yaşandı ve bu durum küfürleşmeye dönüştü. İkili, sanal dünyadan çıkarak gerçek dünyada buluşma kararı aldı. Buluşma yerine geldiklerinde ise tartışma kısa sürede fiziksel bir kavgaya dönüştü. Abdullah H., elindeki bıçakla Ahmet M.'yi çeşitli bölgelerinden yaraladı. Ahmet M., hemen özel bir araçla İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Vali Demirtaş, Fetih Müzesi'ni Ziyaret Etti Vali Demirtaş, Fetih Müzesi'ni Ziyaret Etti

Olayın ardından polis ekipleri, şüpheli Abdullah H.'yi Orhaniye Mahallesi'nde yakalayarak gözaltına aldı. Abdullah H.'nin ifadesine göre, yaşanan küfürleşmenin ardından buluşup kavga etmeye karar vermişler ve kendisini savunmak amacıyla bıçağı kullanmış. Polis soruşturmasının ardından şüpheli mahkemeye sevk edildi ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayın detayları adli sürecin devamında netlik kazanmış olacak.