Osmangazi'de Örnek dönüşümün 8. etabında tapular dağıtıldı Osmangazi'de Örnek dönüşümün 8. etabında tapular dağıtıldı

Olay, Osmangazi ilçesinde geçen hafta meydana geldi. İddiaya göre Burcu Can Eşmen, kız arkadaşıyla birlikte Kültürpark'ta bulunan eğlence mekanına gitti. Eşmen'in hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı eski erkek arkadaşı Emre Özer de bu sırada aynı mekana geldi.

Özer, yanına gittiği Eşmen ile aralarında tartışma yaşandı. Özer, bir süre sonra arkadaşlarının arasında Eşmen'i zorla dışarı çıkarıp, kapının önünde bekleyen Ozan B.'nin kullandığı otomobilin arka koltuğuna bindirerek, Kültürpark'tan uzaklaştı. Otomobil içinde eski erkek arkadaşının darp ettiği Eşmen, inmeye çalışsa da engellendi.

Eşmen, Nilüfer ilçesi Konak Mahallesi'nde kırmızı ışıkta durmalarıyla aracın kapısını açıp yardım istedi. Çevredekilerin tepki vermesi üzerine korkan Emre Özer ile arkadaşı, aracı bırakarak kaçtı. Haber verilmesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri , darbedilen Burcu Can Eşmen'i alıp, ambulansla hastaneye götürdü.

1

'SİLAHI ALIP, SENİ ÖLDÜRECEĞİM' DEMİŞ

Tedavisinin ardından avukatı Cansu Zeytinoğlu ile birlikte polise gidip, şikayetçi olan Burcu Can Eşmen, ifadesinde şunları söyledi:
"Emre benim eski arkadaşım olur. Bana şiddet uyguladığı için ayrıldık ve uzaklaştırma kararı aldım.

Olay gecesi eğlence mekanına kız arkadaşımla gittik. Bu sırada oda geldi. Bana hakaretler söyledi. Sözlü ve fiziksel olarak rahtsız etti. Benden uzakta durmasını istedim. Eliyle kalçamı sıkmak suretiyle beni darbetti. 'Canımı acıtıyorsun yapma' dediğimde 'Elimin tersiyle çakarım sana' dedi. Bunun üzerine kapıda bulunan güvenlikten yardım istedim. Bu sırada 'Aracı hazırlayın' diye bir ses duydum. Kendisine ait olan otomobili gördüm. Bir şahıs kapıları açtı.

Emre beni zorla aracın arka koltuğuna bindirdi. İsmini bilmediğim kişi, şoför mahalline geçerek aracı hareket ettirdi. Yolda Emre bana şiddet uygulamaya başladı. Şoför koltuğunda oturan kişi 'Abla kusura bakma benimki ekmek parası' dedi. Lambalarda arabanın kapısını açınca şoför durdu.

Emre şiddetin dozunu artırdı. Bana 'Silahı alıp, seni öldüreceğim' diyerek tehdit etti. Can havliyle kendimi araçtan attım. Tanımadığım insanlar çığlıklarımı duyunca bize doğru gelmeye başladılar. Bu sırada önce şoför ardından da Emre arabayı yolun ortasında bırakıp kaçtılar. Sanıkların cezalandırılmasını istiyorum."

0

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Mahkeme heyeti, Emre Özer'in 'cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan tutuklanmasına, Ozan B.'nin ise aynı suçtan adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Öte yandan Burcu Can Eşmen'in avukatı Cansu Zeytinoğlu, davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtip, tahliye edilmesi halinde Emre Özer'e elektronik kelepçe takılmasını talep edeceklerini söyledi.

2