Çöp evi boşaltılan kadın sinir krizi geçirdi, kendisini sakinleştirmek isteyen polislere saldırdı

Bursa'da, bir müstakil evden yayılan kötü kokular nedeniyle komşular, Osmangazi Belediyesi'ne başvurarak şikayette bulundu.

Belediye ekipleri, savcılık kararıyla evde temizlik çalışması başlattı ve kamyon dolusu çöp çıkardı. Ancak, ev sahibi yaşlı kadın bu duruma sinir krizi geçirerek tepki gösterdi.

Evden çıkarılan çöpleri gören kadın, polislere saldırarak zor anlar yaşattı. "Kızımın çeyizlerini atıyorsunuz" diyen kadın, ekiplere karşı öfkesini dile getirdi.

Osmangazi ilçesi Tayakadın Mahallesi'nde bulunan evde yaşayan engelli kızı ve hasta eşiyle birlikte yaşayan kadın, eşyalarının toplanması karşısında sinir krizi geçirdi.

Ancak, ilaç alınmasını ve hastaneye götürülmesini reddetti. Bu sırada, engelli kızı da annesini sakinleştirmek isteyen bayan polise saldırdı.

Ev sahibi, çöplerin kamyon kasasına atılmasını görünce çığlık atarak tepki gösterdi.

İddiasına göre, çöp arasında bulunan eşyaların kızının çeyizi olduğunu savunan kadın, "Kızımın çeyizlerini atıyorsunuz, atmayın. Örgü iplerimi de atmışlar" diye bağırdı. Ekipler, yaşlı kadın ve kızını sakinleştirdikten sonra evden bir kamyon çöp çıkardı. Temizlenen ev, ilaçlandıktan sonra sahibine teslim edildi.

AW137045_07

AW137045_03

Bursa'da Bakan Işıkhan'ın Katılımıyla Sivil Toplum Buluşması Bursa'da Bakan Işıkhan'ın Katılımıyla Sivil Toplum Buluşması

Olay, çevrede şaşkınlık yaratırken, belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen temizlik operasyonu, ev sahibinin tepkisiyle farklı bir boyut kazandı.