Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube’nin Genç Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği ile ortak yürüttüğü bu yıl 6’ıncısı düzenlenen ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ kitap okuma yarışmasında, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

BURSA - Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubenin proje ortağı olduğu, Genç Memur-Sen Bursa Temsilciliğinin yürüttüğü 'Bir Bilenle Bilge Nesil' ödüllü kitap okuma yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.

Yıldırım Barış Manço Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Genç Memur-Sen İl Temsilcisi Maksut Ali Atamer, bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen "Bir Bilenle Bilge Nesil" projesinin çalışmaların ana unsuru olduğuna dikkati çekerek, "Projemizi bu yıl 50 danışman öğretmen ve 500 öğrencimizle gerçekleştirdik. Bizler gençlerin, edebiyat ve Türkçe ile tanışmasını arzu ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki Türkçe bizim vatanımızdır. İşte bu projemizde hem gençlerimizi Türkçemizde buluşturuyor, hem de kendilerine kitaplardaki dünyaların kapılarını arıyoruz" diye konuştu.  

Bursa'da Kaykaycılar hünerlerini sergiledi Bursa'da Kaykaycılar hünerlerini sergiledi

6 yıldır istikrarla devam eden projenin binlerce gence ulaştığını kaydeden Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar ise, “Bursa’mızda olduğu gibi Türkiye’nin 81 ilinde de, yüzlerce okulda binlerce gencimizi kitapla buluşturduk. Öğretmen ve öğrencilerin birlikte bir şeyler öğrendiği, ufuk kazandığı, yeni bakış açılarına kavuştuğu bu anlamlı proje ile geleceğimizin teminatı olan gençlerimize dokunmaya devam edeceğiz" dedi.

Daha sonra okunan dört kitap için ayrı ayrı dereceye giren öğrencilerin isimleri açıklanarak ödülleri takdim edildi.

Birincilere telefon, ikincilere tablet, üçüncülere ise kulaklık verildi.

Dereceye giren öğrencilerin şu şekilde sıralandı:

1.Kitap: Bir Ömür Nasıl Yaşanır (İlber Ortaylı) adlı kitapta Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi'nden Yaren Eser birinci olurken, 2.Kitap: Vakti Kuşanmak (Atasoy Müftüoğlu) adlı kitaplaUlubatlı Hasan Anadolu Lisesi'nden Fatih Kapusuz birinci,  Malazgirtte Bir Cuma Sabahı (Yavuz Bahadıroğlu) adlı kitapla Şehit Fevzi Başaran Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Sedef Aydın birinci oldu.  Yarışmada İslami Yeniden Doğuşun Sorunları (Aliya İzzet Begoviç) adlı kitap okumasında ise Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Menekşe Nur Özoğul birinci oldu.