Bursa'da Baba Cinayeti ve Kayıp İhbarı: Sanık Hakim Karşısında

Nilüfer Kent Konseyi'nden Bilinçli Tüketim Daveti: İkinci El Eşya Takası! Nilüfer Kent Konseyi'nden Bilinçli Tüketim Daveti: İkinci El Eşya Takası!

Bursa'da yaşanan olayda, bir genç, kız arkadaşıyla evlenmeme kararı yüzünden çıkan bir tartışma sonucunda babasını öldürdü. Cinayetin ardından kayıp ihbarında bulunan genç, mahkemede ilginç bir savunma yaptı. Sanık, "Babam, kız arkadaşıma küfür ettiği için oldu. Abim yanımda olduğu için gerçeği söyleyemedim" dedi.

Olay, 9 Şubat'ta Osmangazi ilçesinde meydana geldi. Mustafa Demirel adlı 60 yaşındaki baba, apartmanın bodrum katında ölü bulundu. Cinayet masası ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek ve parmak izi alarak olayı araştırdı. Baba Demirel'in oğlu H.D.'nin, babasının cep telefonundan para istediği bir mesaj gönderdiği tespit edildi. Bu bilgiler ışığında, Hakan Demirel gözaltına alındı.

Emniyetteki ilk ifadesinde suçsuz olduğunu savunan Hakan Demirel, daha sonra cinayeti itiraf etti. Mahkemede ise ilginç bir savunma yaptı: "Babam, kız arkadaşıma küfür ettiği için oldu. Abim yanımda olduğu için babamı öldürdüğümü söyleyemedim."

Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanan davada sanığa müebbet hapis cezası isteniyor. Mahkeme heyeti, tutukluluğun devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

AW108523_03

AW108523_04