1. HABERLER

  2. BURSA

  3. Bursa İş Adamlarına Göre Açıklanan Ekonomi Politikaları Avantaj Sağladı
Bursa İş Adamlarına Göre Açıklanan Ekonomi Politikaları Avantaj Sağladı

Bursa İş Adamlarına Göre Açıklanan Ekonomi Politikaları Avantaj Sağladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı ekonomik açıklamalar ile Bursa ekonomisinin yükselmesini sağladı.

A+A-

Bölgesel istihdam teşvikleri ile Bursa ekonomisi iyi sonuçlar aldı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’dan Açıklama

Bölgesel istihdam teşvikleri ile Bursa’nın ekonomisi iyiye gidiyor. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan bölgesel istihdam teşvikleri sayesinde, makine ve teçhizat alımlarında KDV muafiyeti, doğalgazda yapılacak indirim, istihdam teşvikleri, SGK teşviki gibi teşvikler sayesinde iş dünyasında büyük moral oldu. İstihdam teşviki Bursa için son derece avantajlı sonuçların doğmasını sağladı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay;

‘‘Sadece kentimizde değil, ülke ekonomimizde de yeni bir sıçramanın temelini oluşturan projelerimizi ara vermeden sürdüreceğiz.’’ Şeklinde konuştu.

2019 Yılında Bursa Ekonomisi Büyümeye Devam Ediyor

İbrahim Burkay, 2019 yılında Bursa için büyümenin devam edeceği yönünde açıklamalar yaptı. Bursa ekonomisi için inadına büyümeye devam edeceğiz şeklinde konuşan Burkay, 2019 yılının büyüme yılı olacağını bildirdi.

2018 yılında dengeleme ve disiplin, değişim hedefli programlar ile 2019’da verimli sonuçların alınması için işverenlerin ve çalışanların ellerinden geleni yaptığını bildi. Yeni Ekonomi Programı (YEP), Türkiye temel ekonomisi için yol gösterisi olacaktır diyen yönetim kurulu başkanı; ‘‘Yeni yılda öncelikle ekonomide dengelenmenin sağlanması ve bu amaçla ekonomik büyümenin 2019 yılında sürmesini bekliyoruz. Cari açıkta gerileme 2019 yılında da sürcek ve Merkez Bankası’nın para politikası enflasyonu ile finansal istikrarı gözetecektir.’’ Dedi.

Enflasyon Durumu;

2019 yılının aşağı yönlü bir enflasyon eğilimi ile devam edeceğini bildiren Yönetim Kurulu Başkanı, döviz kurları ve faizlerde de buna bağlı gerilemelerin olacağını tahmin ediyor. Yeni yılda reel sektörlerde maliyetler, fiyat, stok ve işletme sermayesi ile yönetimlerin son derece önemli olacağı vurgulandı. Yeni yılda son derece başarılı bir ekonomi modeli oluşturulması bekleniyor. Bursa’nın Türkiye ekonomisindeki yeri ise 2019 yılında yapılacak olan yatırımlar ve büyümenin de etkisi ile çok daha büyük bir yere taşınacak. Gelişmeler tarafınıza aktarılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.