Sıcaksu ve Timsah Arena atıl kalmasın

Geleceklilerden şehri kurtaralım çağrısı!  Gelecek Parti Bursa İl Başkanlığı toplantısında şehrin vizyonuna değer katacak öneriler geldi.

Gelecek Parti İl Başkanı Alparslan Yıldız; “Bursamızı seviyoruz. İl ve İlçe Yönetimleri olarak Bursa’yı karış karış dolaşıyor sorunlara çözüm bulmak için gayret sarf ediyoruz. Yakın gelecekte de İl Başkanlığı bünyesinde oluşturduğumuz komisyonlarla kamuoyuna bazı projelerle ilgili yapmış olduğumuz çalışmaları paylaşacağız.

Bugünlerde tartışmaları üzerinde toplayan Sıcaksu için ürettiğimiz çözümler arasında “Apart Yurt” seçeneği var.

Türkiye genelinde oluşan yurt açığı bunun akabinde Bursa’da kiraların yüzde 60 oranında değer kazanması üniversiteli gençleri çadır seçeneğine mahkum etti. Oysaki; TOKİ marifeti ile o bölgede konut yapılacak.

TOKİ burada konut yerine “Apart Daireler/Yurt” yaparsa Anadolu’nun kırsal kesiminden gelen öğrenciler için uygun konaklama seçenekleriyle bir tercih sebebi olur. 3 yıl sonra yurt sorununun olmayacağı da düşünüldüğünde Sıcaksu’daki Apart Daireler turizme kazandırılarak bir taşla iki kuşta vurulmuş olacaktır.

Ayrıca yıkıldığı zaman dönemin belediye başkanı tarafından 2015’de yıkılan vede 10 ay içinde yapılma sözü verilen tarihi kimliği olan TOLON Fabrikası da yerinde yapılarak Kültür ve Eğitim Merkezi’ne dönüştürülüp kadınlarımıza kazandırılmalıdır.

Timsah Arena’ya gelince. Konum olarak şehrin kalbinde olan stat üzerinde yoğunlaşan tartışmaları bir kenara bırakırsak o bölgeyi ekonomiye kazandırabileceğimiz kazanımları tartışmaya açmamız gerekir. O bölge atıl olmaktan çıkartılarak işlevsel hale getirilmelidir.

Bölgede büyük bir hastane inşaatı sürdürülüyor. Orada bir şekilde işi düşen vatandaşımızın vakit geçireceği yerler lazım. Hastane içinde geçiremeyeceği için vaktini en yakın nokta olan Timsah Arena’ya yönlenecektir vatandaş. Bu bölgede kadın odaklı kooperatiflere yer açılarak küçük bir ticari ortam sağlanabilir.

Bazı derneklerin merkezleri buraya kaydırılarak etkinlikler yapılmasına zemin hazırlanılabilir.

Bursa’nın sorunlarına çözüm noktasında “bende varım” diyebilen herkesi İl Başkanlığımıza bekliyoruz.” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili aday adaylarının tam listesi yayınladı! AK Parti Bursa Milletvekili aday adaylarının tam listesi yayınladı!