Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar aday gösterdiği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Haliç Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki adaylık açıklama töreninin ardından Bursa'ya dönüşünde coşkulu bir karşılama ile karşılandı. Otoyoldaki dinlenme tesisinde düzenlenen karşılama törenine yüzlerce vatandaş, davul-zurna eşliğinde ve meşale gösterileriyle katıldı. Soğuk havaya rağmen büyük bir kalabalıkla karşılanan Başkan Aktaş, coşkulu bir şekilde kalabalığa teşekkürlerini iletti.

Başkan Aktaş, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir diğer karşılama töreninde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmeden bahsederek, Cumhur İttifakı'nın birlik ve beraberlik ilkesini vurguladı. Muhalefet partilerinin bozulan iş birliklerine değinen Aktaş, yerel seçim sürecinin başladığını ve bu süreçte Cumhur İttifakı olarak birlikte hareket edeceklerini ifade etti.

Aktaş, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket'in bilge lideri Dr. Devlet Bahçeli ile bir araya gelerek, birlik ve beraberlik içinde olma kararı aldık. Biz skor amaçlı bir araya gelmedik, bu zor coğrafyada ülkemizin bekası için bir araya geldik. Birbirimizin hukukunu gözetmek, el birliği ile hareket etmek zorundayız" şeklinde konuştu.

Adaylık sürecine değinen Aktaş, "Cumhurbaşkanımızın tarafından bana tekrar verilen bu emanet, bizim için çok kıymetli. Her bir ilçemizin ayrı bir kıymeti var. Gerçekten zor dönemlerden geçiyoruz. Bu dönemde birlik ve beraberlik çok önemli" dedi.

MHP Bursa İl Başkanı Muhammet Tekin ve AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan da törende birer konuşma yaparak Cumhur İttifakı'nın önemine vurgu yaptılar. Başkan Aktaş, konuşmasında BUSKİ'deki olaylara da değinerek, gereken açıklamayı yapacaklarını ve tüm iddialara karşı hukuki sürecin takip edileceğini belirtti.

İnegöl'de Park Halindeki Araç Alev Aldı İnegöl'de Park Halindeki Araç Alev Aldı

Tören, Başkan Aktaş'ın Ulu Cami'de sabah namazını kılarak güne başlamasıyla devam etti. Aktaş, konuşmalarında 2019 seçimlerinin startını Emir Sultan Camii'nde verdiklerini hatırlatarak, bu kez Ulu Cami ile başlamayı tercih ettiklerini ifade etti. Aktaş, "Rabbim hepimize Onun rızasına uygun işler yapmayı nasip etsin. Hem belediyede hem siyasette hem de farklı kurum ve kuruluşlarda bu zor coğrafyada mücadele veren ülkemize, ülke yöneticilerimize Allah basiret versin, gayret versin" dedi.

33821_MTY1OWJhYz_1

33821_MTY1OWJhYz