Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 10. güne giren Antalya'daki yangınlarla ilgili sevindiren gelişmeyi duyurdu. Bakan Pakdemirli, Antalya Manavgat ve Gündoğmuş'daki yangınların kontrol altına alındığını bildirdi. Bakan Pakdemirli soğutma çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Bakan Pakdemirli, "Günlerdir büyük bir özveri ile yangınlarla mücadele eden Ormanın Kahramanları'nı yürekten kutluyorum." dedi.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI YANGINLARLA İLGİLİ SON DURUMU PAYLAŞMIŞTI

İletişim Başkanlığı da orman yangınlarıyla ilgili bugün yaptığı bilgilendirmede 196 yangının kontrol altına alındığını bildirmişti. İletişim Başkanlığı, "28 Temmuz-06 Ağustos 2021 tarihleri arasında, ülkemizde meydana gelen 208 adet orman yangınının 196'sı devletimizin tüm imkanları seferber edilerek kontrol altına alınmıştır." açıklamasında bulunmuştu.

AYDIN BOZDOĞAN'DA DA YANGIN ÇIKTI

Aydın Karacasu'nun kırsal Alemler Mahallesi'ndeki yangını söndürme çalışmaları devam ederken, saat 13.30 sıralarında bu kez Bozdoğan ilçesi Madran Dağı eteklerindeki kırsal Altıntaş Mahallesi Karagedik mevkisinden alevler yükselmeye başladı.

Kızılçam ağaçlarıyla kaplı mahalledeki alevler, kısa sürede Madran Dağı'nın zirvelerine ulaştı. İhbar üzerine bölgeye Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait çok sayıda arazöz ile itfaiye ekipleri sevk edildi. Söndürme çalışmaları karadan sürerken, köylüler de kazma, kürek ve dal parçaları ile müdahalede bulunarak çalışmalara destek oluyor.

KARABÜK'TE AYNI KÖYDE 2 GÜN SONRA YENİDEN YANGIN

Karabük'ün Ödemiş köyündeki ormanlık alanda yangın başladı. Dağlık alanda etkili olan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Köyde 2 gün önce de yangın çıkmış, 10 dönüm alan yanmıştı.

Ödemiş köyünde, hayvan barınağının üst kısımlarındaki ormanlık alanda, öğle saatlerinde, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, dağlık alanda bulunan yeşil örtüyü sardı. Dumanları görenlerin ihbarı üzerine bölgeye itfaiye, orman ve İl Özel İdaresi ekipleri sevk edildi. Ekipler yangını söndürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Arnavutköy'de Seyir Halindeki Kamyonet alev alev yandı Arnavutköy'de Seyir Halindeki Kamyonet alev alev yandı

Öte yandan Ödemiş köyünde, çarşamba günü de orman yangını çıkmış, ekiplerce söndürüldükten sonra 10 dönüm alanın yandığı belirlenmişti.