Biga'da yapılacak ilkokul ek binası ve jandarma karakolu bir yıl içinde faaliyete geçecek Biga'da yapılacak ilkokul ek binası ve jandarma karakolu bir yıl içinde faaliyete geçecek

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin Kayseri'de düzenlenen Yılın Yerel Yöneticileri Ödül Töreni'nde Türkiye'ye örnek gösterildiğini belirtti.

Çevre, istihdam ve can dostu odaklı projenin bir kez daha gurur kaynağı olduğunu ifade eden Helvacıoğlu, şunları kaydetti:

"Atları yük taşımaktan kurtaran projemiz alanında Türkiye birincisi seçildi. Projemiz dolayısıyla yılın yerel yöneticisi seçildiğimiz ödül töreninde plaketimizi aldık. At arabalarıyla yük taşınıyordu. Atların sağlığını korumak için bu projeyi gerçekleştirdik. Çevreci ve istihdam kaynaklı projemizle Türkiye'ye örnek olduk. Projemize destek olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese çok teşekkür ederim."

İlçede "At Arabaları Triportöre Dönüşüyor" projesi kapsamında yük taşıyıcılarına 150 triportör dağıtılmış, ilçe merkezinde at arabası kullanımı yasaklanmıştı.